Wirtualny faks internetowy

Jeszcze kilka lat temu wysyłanie faksów przez internet było procedurą skomplikowaną i nie zawsze gwarantującą sukces doręczenia dokumentów. Opóźnienia i błędy w transmisji występowały powszechnie z powodu kiepskiej jakości łącz internetowych. Dziś w ramach postępującej cyfryzacji gospodarki wiele części Polski posiada bardzo dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną i łącza internetowe pozwalające bezproblemowo świadczyć usługi tego typu.

Dzięki temu mogą się rozwijać usługi takie jak wirtualny faks, pozwalające przedsiębiorcom na generowanie realnych oszczędności w zamian za zmianę podejścia do sposobu realizacji tego procesu.

Fax internetowy jest usługą pozwalającą na wysyłanie i odbieranie faksów za pośrednictwem internetu, bez konieczności zakupu drogiego urządzenia faksowego, podłączenia do niego linii telefonicznej i zakupu materiałów eksploatacyjnych. Wszystkie te koszty da się wyeliminować dzięki zastosowaniu tzw. internetowego serwera faksów.

Z jednej strony taki serwer podłączony jest do internetu i posiada odpowiednie oprogramowanie emulujące w sposób programowy za pośrednistwem zaawansowanych algorytmów DSP działanie prawdziwego urządzenia faksowego. Z drugiej strony serwer podłączony jest za pomocą odpowiednich łącz do tradycyjnej sieci telekomunikacyjnej PSTN. Serwer faksowy stoi więc na styku pomiędzy internetem a siecią telefoniczną i dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu pośredniczy w komunikacji pomiędzy światem cyfrowym a światem analogowym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.