SEO

Optymalizacja stron

Wyszukiwarki internetowe zwracają pewną uwagę budowę i zawartość strony. Odgrywa to dość bardzo istotną rolę  przy pozycjonowaniu stron. Należy zaznaczyć, że ze względu na zmienność algorymtó jakie stosuje Google przy ocenie wartości stron nie można podać jednoznacznych kryteriów (Google stale je zmienia). Dlatego najlepiej zakupić odpowiednie oprogramowanie, które pozwala dostosować tekst i strukturę strony do wymagań stawianych poprzez zmieniajace się algorytmy Google (polecamy Globalną sieć Business Promoter). Na wartość strony wpływają takie czynniki jak:

  • częstotliwość słów głównych (liczba powtórzeń danego słowa kluczowego),
  • gęstość słów podstawowych (procentowy wskaźnik tych słów w strukturze strony),
  • SEO (ang. Search engine optimization) słów zasadniczych (wyrazu zasadnicze powinny znajdować się na początku).

Tytuł strony

Tytuł ma być mini tj. maximum do 75 znaków (najlepiej do 60 znaków razem ze spacjami, tzn. pięć – 6 wyrazów). Słowa zasadnicze neleży umieść na początku tytułu. Co więcej nie trzeba powtarzać w tytule słów kluczowych, ponieważ niektóre wyszukiwarki mogą uznać to za spam. W tytule staraj się nie używać słów, których nie posiada w informacji.

Meta Tag Description

Opis posiada mieć do 150 znaków łącznie ze spacjami (większość wyszukiwarek bierze pod uwagę do 256 znaków). W opisie trzeba umieść wyrazu zasadnicze na początku. Nie powinno się powtarzać ich zbyt w zdecydowanej większości przypadków (maksymalna ilość powtórzeń w zależności od wyszukiwarki, to 2 do 3 razy). Ewentualne powtórzenia należy oddzielić innymi wyrazami.

Google zazwyczaj ignoruje meta tag przy nadawaniu rankingu, ale czasem z niego korzysta, jako źródło opisu strony w wynikach wynajdowania.

Meta tag keywords

Meta tag “keywords” Google ignoruje, niemniej jednak na 100% nie zaszkodzi go umieścić na stronie, ponieważ jeszcze niektóre mechanizmy wyszukiwawcze przywiązują do niego pewną wagę. Wyszukiwarki uwzględniają z reguły do 256 znaków (łącznie ze spacjami).

Bardzo ważne słowa zasadnicze umieść na początku. Nie można umieszczać w meta tagu słów kluczowych, które nie występują w informacji strony.W meta tagu można umieścić do 10 słów głównych (najoptymalniejsza długość uwzględniając wymagania różnych wyszukiwarek wynosi od 75 znaków do 128 znaków – razem ze spacjami).

Kategorycznie nie należy powtarzać słów zasadniczych. Akceptowane jest przez wyszukiwarki powtórzenie tych samych słów, niemniej jednak w różnych frazach – i nie w znaczącej liczbie przypadków niż 3 razy.

 

Treść nagłówka wraz ze słowami kluczowymi

Szczególnie duże znaczenie posiada nagłówek najwyższego rzędu, czyli H1. Header’y muszą być krótkie i przenigdy nie nelzeży powtarzać w jednym nagłówku tych samych słów kluczowych. Nagłówek najlepiej umieścić na samym początku obszaru tekstu strony.

 

Anchor text w linkach wewnętrznych

Wszystkie odnośniki wewnętrzne kierowane na podstronę serwisu powinny mieć zasadny anchor text: przykładowo.: słowo zasadnicze

Tagi Alt

Przy raporcie obrazów i innej grafiki wykorzystuje się znacznika alt do ich opisu. W raporcie najlepiej zastosować jedno krótkie zdanie ze słowami kluczowymi.

Tekst zawarty na stronie z zawartymi słowami kluczowymi

Istotnym wskaźnikiem w ocenie wartosci strony jest gęstość występowania słów podstawowych w informacji dokumentu, która nie powinna przekraczać pięć% wszystkich słów priorytetowych zawartych na stronie. Powyżej tej wartości wyszukiwarki mogą uznać to za przejaw spamowania.

Najważniejsze wyrazu zasadnicze trzeba umieść przynajmniej jeden raz w pogrubieniu słowo priorytetowe i italikiem słowo podstawowe.

 

Co to jest SEO (ang. Search engine optimization) stron internetowych?

Pozycjonowanie stron stron (SEO – Search Engine Positioning) to pewna strategia stosowana wobec wyszukiwarek, której zadaniem jest zlokalizowanie strony internetowej WWW na pierwszych miejscach wyświetlanych poprzez wyszukiwarki, dla najbardziej popularnych słów kluczowych związanych z tematyką mojej witryny. Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające zaindeksowane strony.

Strategia optymalizacji SEO

  • popularność strony,
  • wskaźnik adresu www popularity,
  • budowa i zawartość strony.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.