Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę odkąd słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie być może wkraść się w nasze słowa. Ponieważ mierny Polak – a dzisiaj Polacy słuchają rządzących przede wszystkim starannie – na fałszywe partytura nie da się wystrychnąć na dudka – ani nam, ani opozycji, nikomu. Tedy postanowiliśmy za sprawą te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać krocie o tym, co zrobiliśmy i o tym, co nam się nie udało przy użyciu te czwórka lata. Jestem pewny, iż Polacy potrafią rzetelnie rozumieć te czwórka laty, gdyby chodzi o plusy oraz minusy – mówił na konwencji programowej naczelny rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, że w tych wyborach “bój toczy się w gruncie rzeczy szybko” zaś ostrzegł, że jeśli fisza jest wyczerpany, niech lepiej da sobie spokój. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, który w kampanię wyborczą wszedł z odważnie wypowiedzianymi słowami: owszem wiemy, iż nie wszystko, co zaplanowaliśmy, udało nam się przy użyciu te cztery lata poczynić, uczciwie staraliśmy się również i interpretować, co zrobiliśmy natomiast jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się uskutecznić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, że dawny trudne, jednakże udało się “zachować energię, która pozwoliła wleźć na nogach” – powiedział szef rządu na konwencji PO. Podziękował w ciągu tę energię oraz zapęd działania Polakom tudzież działaczom swojej partii.

– Zasoby siły roboczej dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią wybitnie dokładnie, uczciwie zdawać sobie sprawę te cztery lata, jeśli chodzi o plusy natomiast minusy. Pies z kulawą nogą z nas nie zakładał, iż to rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem plus z działania polskiego państwa, spośród działania ekipy rządzącej, toż plus wielu instytucji państwowych oraz wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych natomiast tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, iż opodal kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w esencja polskich marzeń” oraz “energię, która pozwoliła nam nadepnąć na nogach w owym czasie, kiedy dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza opium dla ludu zaś prężność, która pozwala się Polsce i Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, i czasami płynącym spośród naszej słabości. Wewnątrz tę trwałość, w ciągu tę nadzwyczajną energię, w ciągu tę gotowość do działania nawet wtedy, gdy nie całokształt idzie rzeczywiście podczas gdy planujemy, wewnątrz to chciałem Polakom a wam tędy na tej sali nader miło wylać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż gdyby PO wygra wybory, będzie w dalszym ciągu wcielać w życie marzenia, które “powołały do życia Platformę” oraz których realizacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest rojenie o tym, by starsi kadry w Polsce żyli pewnie tudzież tranquillo, natomiast młódź zasoby siły roboczej a nasze dzieci wierzyli w procedura mający uzasadnienie w to, iż ich bytowanie będzie krocie lepsze aniżeli bytowanie poprzednich pokoleń, że ich istnienie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie tudzież w takim dynamicznym rozwoju. Bo przyszłość polskich przychówek nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich dziatwa będzie czy też włości, lub zła i owo zależy od tego, jakie decyzje będziemy podejmowali obecnie – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.