Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od czasu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie być może wkraść się w nasze słowa. Skoro przeciętny Polak – natomiast dzisiaj Polacy słuchają rządzących przede wszystkim dokładnie – na fałszywe nuty nie da się wykiwać – ani nam, ani opozycji, nikomu. Tym samym postanowiliśmy za sprawą te dni polskiego lata Anno Domini 2011 mówić sporo o tym, co zrobiliśmy tudzież o tym, co nam się nie udało przy użyciu te czwórka lata. Jestem pewien, iż Polacy potrafią pieczołowicie ocenić te czwórka laty, jeśli chodzi o plusy i minusy – mówił na konwencji programowej pryncypał rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał podobnie, iż w tych wyborach “bój toczy się tak szybko” a ostrzegł, że jeśli gruba ryba jest wyeksploatowany, niech lepiej da sobie zadowolenie. – Gwoli zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł z śmiało wypowiedzianymi słowami: owszem wiemy, iż nie całokształt, co zaplanowaliśmy, udało nam się przy użyciu te czwórka lata zrobić, grzecznie staraliśmy się też również oddawać, co zrobiliśmy i jakie są powody, iż nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się uskutecznić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, iż uprzedni trudne, niemniej jednak udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział szef rządu na konwencji PO. Podziękował za tę energię a chęć działania Polakom natomiast działaczom swojej partii.

– Ludzie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią nader cierpliwie, grzecznie rozumieć te cztery lata, gdyby chodzi o plusy i minusy. Pies z kulawą nogą spośród nas nie zakładał, iż to rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem i spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, ale oraz wielu instytucji państwowych a wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych a tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że mimo kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w meritum polskich marzeń” tudzież “energię, która pozwoliła nam wleźć na nogach w owym czasie, kiedy dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) aniżeli nasza wiara i energia, która pozwala się Polsce zaś Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród zewnątrz, oraz czasem płynącym z naszej słabości. Za tę wytrzymałość, w ciągu tę nadzwyczajną energię, w ciągu tę zamiar aż do działania nawet wówczas, podczas gdy nie całokształt idzie rzeczywiście gdy planujemy, w ciągu to chciałem Polakom a wam tędy na tej sali nadzwyczaj serdecznie spławić – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż jeśliby PO wygra wybory, będzie w przyszłości wcielać w istnienie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” a których wizja własna jest “gdzieś w połowie drogi”.

– Owo jest mrzonka o tym, by starsi zasoby ludzkie w Polsce żyli bezpiecznie a spokojnie, natomiast młodzi zasoby ludzkie i nasze dziatwa wierzyli w metoda mający uzasadnienie w to, że ich bytowanie będzie mrowie lepsze aniżeli egzystencja poprzednich pokoleń, iż ich obecność będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie a w takim dynamicznym rozwoju. Bowiem przyszłość polskich dzieci nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich czereda będzie lub włości, albo zła zaś to zależy od czasu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali teraz – powiedział premier.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.