Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od chwili słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie może wkraść się w nasze słowa. Jako że małowartościowy Polak – a dziś Polacy słuchają rządzących przede wszystkim starannie – na fałszywe partytura nie da się nabrać – ani nam, ani opozycji, nikomu. W następstwie tego postanowiliśmy za pośrednictwem te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać mnóstwo o tym, co zrobiliśmy a o tym, co nam się nie udało przez te czwórka lata. Jestem przekonany, że Polacy potrafią cierpliwie oszacować te czwórka laty, jeśli chodzi o plusy oraz minusy – mówił na konwencji programowej naczelny rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał też, że w tych wyborach “bój toczy się w rzeczy samej szybko” oraz ostrzegł, iż jeżeli fisza jest załamany, niech lepiej da sobie zadowolenie. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, kto w kampanię wyborczą wszedł spośród śmiało wypowiedzianymi słowami: nie inaczej wiemy, iż nie całość, co zaplanowaliśmy, udało nam się dzięki te cztery lata zdziałać, grzecznie staraliśmy się również oraz odtwarzać, co zrobiliśmy i jakie są powody, iż nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się dopiąć celu – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, że poprzedni trudne, mimo to udało się “zachować energię, która pozwoliła nadepnąć na nogach” – powiedział prezes rady ministrów na konwencji PO. Podziękował w środku tę energię a ciągota działania Polakom i działaczom swojej partii.

– Zasoby ludzkie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią nader cierpliwie, uczciwie ocenić te czwórka lata, jeżeli chodzi o plusy zaś minusy. Pies z kulawą nogą spośród nas nie zakładał, iż to rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem również spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, atoli także wielu instytucji państwowych zaś wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych oraz tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, iż mimo kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w istota polskich marzeń” tudzież “energię, która pozwoliła nam stanąć na nogach wówczas, jak dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza religia i energia, która pozwala się Polsce oraz Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, zaś czasami płynącym z naszej słabości. Za tę wytrzymałość, za tę nadzwyczajną energię, za tę zamiar aż do działania nawet wtedy, gdy nie wszystko idzie w istocie podczas gdy planujemy, za owo chciałem Polakom zaś wam tu na tej sali ogromnie miło wyrzucać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż o ile PO wygra wybory, będzie później wcielać w życie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” zaś których adaptacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– Owo jest marzenie o tym, ażeby starsi zasoby siły roboczej w Polsce żyli bez ryzyka i tranquillo, i ludzie młodzi siła robocza a nasze dziatwa wierzyli w metoda mający uzasadnienie w owo, że ich bytowanie będzie co niemiara lepsze aniżeli bytowanie poprzednich pokoleń, iż ich bytowanie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie tudzież w takim dynamicznym rozwoju. Jako że czas przyszły polskich dzieci nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich czereda będzie albo dobra, czy też zła a owo zależy od momentu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali w tym momencie – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.