Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę odkąd słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie może wkraść się w nasze słowa. Albowiem przeciętny Polak – tudzież dzień dzisiejszy Polacy słuchają rządzących szczególnie pieczołowicie – na fałszywe nuty nie da się nabić w butelkę – ani nam, ani opozycji, nikomu. Wskutek tego postanowiliśmy przez te dni polskiego lata Anno Domini 2011 mówić do licha i trochę o tym, co zrobiliśmy a o tym, co nam się nie udało za pośrednictwem te cztery lata. Jestem utwierdzony, że Polacy potrafią sumiennie oszacować te czwórka laty, jeżeli chodzi o plusy natomiast minusy – mówił na konwencji programowej szef rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał też, iż w tych wyborach “bój toczy się naprawdę szybko” natomiast ostrzegł, że jeżeli ważna persona jest zrezygnowany, niech lepiej da sobie błogość. – Gwoli zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł z śmiało wypowiedzianymi słowami: no tak wiemy, że nie suma, co zaplanowaliśmy, udało nam się z wykorzystaniem te cztery lata zdziałać, uczciwie staraliśmy się też dodatkowo oddawać, co zrobiliśmy oraz jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się wywiązać się – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, iż dawny trudne, ale udało się “zachować energię, która pozwoliła stanąć na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował w ciągu tę energię zaś skłonność działania Polakom zaś działaczom swojej partii.

– Siła robocza dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią niesłychanie troskliwie, grzecznie zdawać sobie sprawę te cztery lata, o ile chodzi o plusy tudzież minusy. Nikt z nas nie zakładał, iż to rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem dodatkowo z działania polskiego państwa, spośród działania ekipy rządzącej, atoli dodatkowo wielu instytucji państwowych a wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych zaś tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że niedaleko kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w istota polskich marzeń” i “energię, która pozwoliła nam nastąpić na nogach wtenczas, jak dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza wierzenia i prężność, która pozwala się Polsce natomiast Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród zewnątrz, natomiast czasami płynącym spośród naszej słabości. W ciągu tę trwałość, za tę nadzwyczajną energię, w środku tę gotowość do działania nawet wówczas, gdy nie całokształt idzie tak gdy planujemy, w ciągu to chciałem Polakom a wam tędy na tej sali wybitnie miło zwolnić – mówił premier.

Donald Tusk dodał, że jeżeli PO wygra wybory, będzie nadal wcielać w trwanie marzenia, które “powołały do życia Platformę” oraz których adaptacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– Owo jest rojenie o tym, tak aby starsi ręce do pracy w Polsce żyli pewnie i spokojnie, natomiast ludzie młodzi zasoby siły roboczej zaś nasze przychówek wierzyli w modus zasadny w to, że ich egzystencja będzie do licha i trochę lepsze niż istnienie poprzednich pokoleń, że ich obecność będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie tudzież w takim dynamicznym rozwoju. Jako że czas przyszły polskich dziatwa nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich dziatwa będzie albo włości, ewentualnie zła a owo zależy od chwili tego, jakie decyzje będziemy podejmowali teraz – powiedział premier.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.