Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę odkąd słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie może wkraść się w nasze słowa. Dlatego że przeciętny Polak – a dzisiaj Polacy słuchają rządzących wyjątkowo dokładnie – na fałszywe nuty nie da się nabić w butelkę – ani nam, ani opozycji, nikomu. Więc postanowiliśmy za sprawą te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać mnóstwo o tym, co zrobiliśmy oraz o tym, co nam się nie udało przez te czwórka lata. Jestem utwierdzony, iż Polacy potrafią dokładnie ocenić te czwórka laty, jeżeli chodzi o plusy natomiast minusy – mówił na konwencji programowej szef rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, iż w tych wyborach “bój toczy się w istocie szybko” zaś ostrzegł, iż jeśli koryfeusz jest załamany, niech lepiej da sobie zadowolenie. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł z heroicznie wypowiedzianymi słowami: owszem wiemy, że nie całokształt, co zaplanowaliśmy, udało nam się z wykorzystaniem te cztery lata uczynić, grzecznie staraliśmy się także oraz interpretować, co zrobiliśmy tudzież jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się doprowadzić do realizacji – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, iż poprzedni trudne, aliści udało się “zachować energię, która pozwoliła stanąć na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował w środku tę energię natomiast chęć działania Polakom oraz działaczom swojej partii.

– Zasoby ludzkie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią nadzwyczaj pieczołowicie, uczciwie oszacować te cztery lata, gdyby chodzi o plusy tudzież minusy. Pies z kulawą nogą z nas nie zakładał, że owo rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem oraz spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, toż oraz wielu instytucji państwowych natomiast wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych natomiast tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że opodal kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w sens polskich marzeń” a “energię, która pozwoliła nam wleźć na nogach wówczas, jak dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza opium dla ludu tudzież ruch, która pozwala się Polsce oraz Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, a kiedy niekiedy płynącym spośród naszej słabości. Za tę odporność, w ciągu tę nadzwyczajną energię, za tę gotowość aż do działania nawet w tamtym czasie, kiedy nie wszystko idzie ano gdy planujemy, w środku owo chciałem Polakom oraz wam po tej stronie na tej sali nadzwyczaj serdecznie zwolnić – mówił premier.

Donald Tusk dodał, że o ile PO wygra wybory, będzie dalej wcielać w obecność marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” tudzież których adaptacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– Owo jest utopia o tym, ażeby starsi kadry w Polsce żyli bez ryzyka oraz bez nerwów, i młodzież zasoby siły roboczej tudzież nasze przychówek wierzyli w badania umotywowany w to, iż ich istnienie będzie dużo lepsze aniżeli życie poprzednich pokoleń, iż ich trwanie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie oraz w takim dynamicznym rozwoju. Bo czas przyszły polskich dzieci nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich przychówek będzie względnie dobra, albo zła zaś to zależy od czasu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali aktualnie – powiedział premier.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.