Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od czasu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie prawdopodobnie wkraść się w nasze słowa. Dlatego że małowartościowy Polak – a dziś Polacy słuchają rządzących wyjątkowo uważnie – na fałszywe nuty nie da się wystrychnąć na dudka – ani nam, ani opozycji, nikomu. W takim razie postanowiliśmy za sprawą te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać sporo o tym, co zrobiliśmy tudzież o tym, co nam się nie udało za sprawą te cztery lata. Jestem pewny, iż Polacy potrafią troskliwie uznać te cztery laty, gdyby chodzi o plusy zaś minusy – mówił na konwencji programowej dyrektor rządu Donald Tusk. Przedstawienie premierowe przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, iż w tych wyborach “bój toczy się owszem szybko” natomiast ostrzegł, że jeśliby wybitna osoba jest bez siły, niech lepiej da sobie spokój. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, który w kampanię wyborczą wszedł spośród zdecydowanie wypowiedzianymi słowami: w samej rzeczy wiemy, że nie ogół, co zaplanowaliśmy, udało nam się za pośrednictwem te czwórka lata sprawić, uczciwie staraliśmy się również plus tłumaczyć, co zrobiliśmy oraz jakie są powody, iż nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się uskutecznić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie czwórka lata wiedząc, iż ówczesny trudne, atoli udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował w środku tę energię zaś pociąg działania Polakom a działaczom swojej partii.

– Ludzie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią niesłychanie dokładnie, uczciwie oszacować te czwórka lata, o ile chodzi o plusy i minusy. Pies z kulawą nogą z nas nie zakładał, że to rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem dodatkowo spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, niemniej jednak dodatkowo wielu instytucji państwowych i wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych zaś tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że niedaleko kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w kwintesencja polskich marzeń” a “energię, która pozwoliła nam nastąpić na nogach wtenczas, gdy dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza teizm tudzież dynamiczność, która pozwala się Polsce a Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym z zewnątrz, natomiast od czasu do czasu płynącym z naszej słabości. Wewnątrz tę wytrzymałość, wewnątrz tę nadzwyczajną energię, w środku tę gotowość do działania nawet wówczas, podczas gdy nie pełnia idzie istotnie podczas gdy planujemy, za owo chciałem Polakom oraz wam po tej stronie na tej sali niezwykle serdecznie wyrzucać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż o ile PO wygra wybory, będzie nadal wcielać w bytowanie marzenia, które “powołały do życia Platformę” a których adaptacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest marzenie o tym, żeby starsi kadry w Polsce żyli pewnie tudzież tranquillo, tudzież młodzi ludzie i nasze czereda wierzyli w sposób mający uzasadnienie w to, że ich życie będzie mnogość lepsze aniżeli obecność poprzednich pokoleń, że ich obecność będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie natomiast w takim dynamicznym rozwoju. Albowiem czas przyszły polskich dziatwa nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich czereda będzie względnie włości, czy też zła oraz to zależy od chwili tego, jakie decyzje będziemy podejmowali w tej chwili – powiedział prezes rady ministrów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.