Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od czasu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie przypadkiem wkraść się w nasze słowa. Dlatego że małowartościowy Polak – oraz dziś Polacy słuchają rządzących przede wszystkim dokładnie – na fałszywe partytura nie da się zrobić w balona – ani nam, ani opozycji, nikomu. Toteż postanowiliśmy przez te dni polskiego lata Anno Domini 2011 mówić multum o tym, co zrobiliśmy natomiast o tym, co nam się nie udało dzięki te czwórka lata. Jestem pewny, że Polacy potrafią starannie oszacować te cztery laty, o ile chodzi o plusy natomiast minusy – mówił na konwencji programowej zwierzchnik rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, iż w tych wyborach “bój toczy się faktycznie szybko” natomiast ostrzegł, że gdyby fisza jest wyczerpany, niech lepiej da sobie błogostan. – Gwoli zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł spośród śmiało wypowiedzianymi słowami: właściwie wiemy, iż nie całość, co zaplanowaliśmy, udało nam się przez te cztery lata zrobić, uczciwie staraliśmy się również plus tłumaczyć, co zrobiliśmy zaś jakie są powody, iż nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się przekuć w czyn – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, że uprzedni trudne, ale udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował wewnątrz tę energię natomiast skłonność działania Polakom natomiast działaczom swojej partii.

– Ręce do pracy dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią niezwykle uważnie, uczciwie ocenić te cztery lata, gdyby chodzi o plusy zaś minusy. Nikt spośród nas nie zakładał, iż owo rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem dodatkowo spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, niemniej jednak także wielu instytucji państwowych tudzież wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych tudzież tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, iż w pobliżu kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w sens polskich marzeń” zaś “energię, która pozwoliła nam wleźć na nogach w owym czasie, gdy dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza wierzenia zaś dynamiczność, która pozwala się Polsce oraz Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym z zewnątrz, tudzież czasami płynącym z naszej słabości. Wewnątrz tę solidność, za tę nadzwyczajną energię, za tę zamiar aż do działania nawet w owym czasie, podczas gdy nie całokształt idzie w gruncie rzeczy kiedy planujemy, za owo chciałem Polakom zaś wam tędy na tej sali nadzwyczaj serdecznie wyrzucać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż gdyby PO wygra wybory, będzie w przyszłości wcielać w bytowanie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” tudzież których adaptacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest rojenie o tym, żeby starsi ludzie w Polsce żyli bezpiecznie oraz bez nerwów, zaś młodzi zasoby siły roboczej oraz nasze dzieci wierzyli w tryb umotywowany w to, że ich egzystencja będzie mnóstwo lepsze aniżeli egzystencja poprzednich pokoleń, iż ich istnienie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie a w takim dynamicznym rozwoju. Jako że przyszłość polskich dziatwa nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich przychówek będzie bądź włości, albo zła zaś to zależy odkąd tego, jakie decyzje będziemy podejmowali aktualnie – powiedział prezes rady ministrów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.