Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od chwili słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa melodia nie przypuszczalnie wkraść się w nasze słowa. Albowiem przeciętny Polak – natomiast dziś Polacy słuchają rządzących wyjątkowo sumiennie – na fałszywe partytura nie da się wykiwać – ani nam, ani opozycji, nikomu. Wobec tego postanowiliśmy z wykorzystaniem te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać do licha i trochę o tym, co zrobiliśmy oraz o tym, co nam się nie udało dzięki te czwórka lata. Jestem przekonany, iż Polacy potrafią rzetelnie uznać te cztery laty, jeśliby chodzi o plusy zaś minusy – mówił na konwencji programowej stary rządu Donald Tusk. Przedstawienie premierowe przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, iż w tych wyborach “bój toczy się naprawdę szybko” oraz ostrzegł, iż jeśli szycha jest wyeksploatowany, niech lepiej da sobie błogostan. – W celu zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, kto w kampanię wyborczą wszedł z odważnie wypowiedzianymi słowami: nie inaczej wiemy, iż nie ogół, co zaplanowaliśmy, udało nam się za pośrednictwem te czwórka lata uczynić, grzecznie staraliśmy się podobnie plus tłumaczyć, co zrobiliśmy oraz jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się uskutecznić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, iż dotychczasowy trudne, niemniej jednak udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział szef rządu na konwencji PO. Podziękował za tę energię oraz skłonność działania Polakom i działaczom swojej partii.

– Zasoby siły roboczej dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią bardzo troskliwie, grzecznie docenić te cztery lata, jeżeli chodzi o plusy oraz minusy. Pies z kulawą nogą z nas nie zakładał, że owo rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem plus spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, aliści i wielu instytucji państwowych oraz wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych a tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że obok kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w kwintesencja polskich marzeń” i “energię, która pozwoliła nam nadepnąć na nogach wtenczas, gdy dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) aniżeli nasza wiara i energia, która pozwala się Polsce zaś Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, zaś czasem płynącym spośród naszej słabości. Wewnątrz tę wytrzymałość, w ciągu tę nadzwyczajną energię, wewnątrz tę chęć aż do działania nawet w owym czasie, kiedy nie całokształt idzie nie inaczej podczas gdy planujemy, wewnątrz owo chciałem Polakom tudzież wam po tej stronie na tej sali ogromnie serdecznie wylać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, że jeśli PO wygra wybory, będzie potem wcielać w życie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” tudzież których realizacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest utopia o tym, żeby starsi zasoby siły roboczej w Polsce żyli bez ryzyka a spokojnie, zaś młodzi kadry zaś nasze dziatwa wierzyli w modus uzasadniony w to, iż ich istnienie będzie dużo lepsze niż bytowanie poprzednich pokoleń, iż ich istnienie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie a w takim dynamicznym rozwoju. Ponieważ przyszłość polskich czereda nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich przychówek będzie bądź włość, bądź zła i to zależy od tego, jakie decyzje będziemy podejmowali chwilowo – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.