Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od momentu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa melodia nie przypadkiem wkraść się w nasze słowa. Bo przeciętny Polak – natomiast dzień dzisiejszy Polacy słuchają rządzących zwłaszcza cierpliwie – na fałszywe nuty nie da się nabrać – ani nam, ani opozycji, nikomu. W związku z tym postanowiliśmy za pośrednictwem te dni polskiego lata Anno Domini 2011 mówić bez liku o tym, co zrobiliśmy oraz o tym, co nam się nie udało z wykorzystaniem te czwórka lata. Jestem pewien, że Polacy potrafią sumiennie zdawać sobie sprawę te cztery laty, jeśliby chodzi o plusy tudzież minusy – mówił na konwencji programowej zwierzchnik rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, iż w tych wyborach “bój toczy się ano szybko” i ostrzegł, że jeśli gruba ryba jest bez siły, niech lepiej da sobie błogostan. – Gwoli zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, kto w kampanię wyborczą wszedł spośród odważnie wypowiedzianymi słowami: w gruncie rzeczy wiemy, iż nie komplet, co zaplanowaliśmy, udało nam się z wykorzystaniem te czwórka lata poczynić, grzecznie staraliśmy się podobnie także interpretować, co zrobiliśmy zaś jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się dokonać – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie czwórka lata wiedząc, iż uprzedni trudne, toż udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział prezes rady ministrów na konwencji PO. Podziękował za tę energię natomiast zapęd działania Polakom tudzież działaczom swojej partii.

– Zasoby ludzkie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią wybitnie troskliwie, uczciwie oszacować te cztery lata, o ile chodzi o plusy a minusy. Pies z kulawą nogą spośród nas nie zakładał, iż owo rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem plus z działania polskiego państwa, spośród działania ekipy rządzącej, niemniej jednak również wielu instytucji państwowych zaś wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych natomiast tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że w pobliżu kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w kwintesencja polskich marzeń” oraz “energię, która pozwoliła nam stanąć na nogach wtenczas, gdy dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) aniżeli nasza credo natomiast dynamika, która pozwala się Polsce zaś Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, natomiast niekiedy płynącym spośród naszej słabości. Wewnątrz tę solidność, w ciągu tę nadzwyczajną energię, za tę zamiar aż do działania nawet wówczas, kiedy nie całość idzie istotnie jak planujemy, w ciągu owo chciałem Polakom a wam tu na tej sali wybitnie serdecznie wyrzucać – mówił premier.

Donald Tusk dodał, że o ile PO wygra wybory, będzie nadal wcielać w egzystencja marzenia, które “powołały do życia Platformę” tudzież których realizacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest marzenie o tym, iżby starsi ręce do pracy w Polsce żyli bezpiecznie oraz tranquillo, a młódź zasoby siły roboczej zaś nasze przychówek wierzyli w podejście uzasadniony w owo, że ich życie będzie dużo lepsze aniżeli życie poprzednich pokoleń, iż ich bytowanie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie tudzież w takim dynamicznym rozwoju. Ponieważ przyszłość polskich dzieci nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich czereda będzie ewentualnie włość, ewentualnie zła oraz to zależy od tego, jakie decyzje będziemy podejmowali aktualnie – powiedział prezes rady ministrów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.