Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę odkąd słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie prawdopodobnie wkraść się w nasze słowa. Skoro żaden Polak – i dzisiaj Polacy słuchają rządzących wyjątkowo starannie – na fałszywe nuty nie da się nabrać – ani nam, ani opozycji, nikomu. Tedy postanowiliśmy z wykorzystaniem te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać niemało o tym, co zrobiliśmy tudzież o tym, co nam się nie udało przez te czwórka lata. Jestem pewny, że Polacy potrafią cierpliwie ocenić te cztery laty, o ile chodzi o plusy a minusy – mówił na konwencji programowej szef rządu Donald Tusk. Przedstawienie premierowe przywitała na sali burza braw. Tusk dodał też, iż w tych wyborach “bój toczy się tak szybko” oraz ostrzegł, że jeśli fisza jest zrezygnowany, niech lepiej da sobie błogostan. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, kto w kampanię wyborczą wszedł z zdecydowanie wypowiedzianymi słowami: w rzeczy samej wiemy, iż nie całość, co zaplanowaliśmy, udało nam się przy użyciu te czwórka lata zrobić, grzecznie staraliśmy się też również oddawać, co zrobiliśmy tudzież jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się wykonać – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie czwórka lata wiedząc, że wcześniejszy trudne, natomiast udało się “zachować energię, która pozwoliła nastąpić na nogach” – powiedział szef rządu na konwencji PO. Podziękował wewnątrz tę energię zaś pociąg działania Polakom oraz działaczom swojej partii.

– Ludzie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią niesłychanie starannie, grzecznie uznać te cztery lata, jeśli chodzi o plusy oraz minusy. Nikt spośród nas nie zakładał, że owo rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem również spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, jednakże także wielu instytucji państwowych oraz wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych a tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że niedaleko kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w sens polskich marzeń” oraz “energię, która pozwoliła nam wleźć na nogach w owym czasie, jak dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza wiara i dynamizm, która pozwala się Polsce i Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym z zewnątrz, zaś od czasu do czasu płynącym spośród naszej słabości. W środku tę odporność, w środku tę nadzwyczajną energię, w ciągu tę gotowość aż do działania nawet wtedy, podczas gdy nie całość idzie istotnie podczas gdy planujemy, wewnątrz owo chciałem Polakom oraz wam po tej stronie na tej sali bardzo ciepło podziękować – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż jeśliby PO wygra wybory, będzie później wcielać w bytowanie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” zaś których realizacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– Owo jest rojenie o tym, żeby starsi ludzie w Polsce żyli pewnie a spokojnie, tudzież młodzi siła robocza a nasze przychówek wierzyli w podejście zasadny w owo, że ich trwanie będzie niemało lepsze niż egzystencja poprzednich pokoleń, że ich życie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie i w takim dynamicznym rozwoju. Skoro czas przyszły polskich dzieci nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich czereda będzie względnie włości, ewentualnie zła natomiast owo zależy od czasu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali teraz – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.