Nowoczesna łazienka

Przed tworzeniem nowej łazienki zastanawiasz się pewnie jak to należy zrobić, a przede wszystkim jakich materiałów użyć i jak się do tego zabrać.

Ciekawie wyglądając, która będzie służyć kilka lat bez większej awarii i pozbawiona defektów to na pewno cel każdego kto w chwili obecnej zamierza ją tworzyć. Do stworzenia estetycznie wyglądającej, zaskakującej i funkcjonalnej łazienki najlepsze będą współczesne materiały budowlane, a konkretnie lekkie profile i płyty kartonowo-gipsowe.

Natomiast w wypadku łazienek, akcesoria łazienkowe nie mogą być byle jakie identycznie podczas gdy płyty kartonowe. Nie możemy zastosować takich samych jak w innych pomieszczeniach. Przyczyną jest duża wilgotność, która na normalnych płytach sprawiła żeby powstawanie grzyba i prowadziła do ich poważnych uszkodzeń. Rozwiązaniem są impregnowane płyty gipsowo-kartonowe. Zwyczajowo nazywane płytami “zielonymi”,  ze względu na ich kolor.

Płyty impregnowane, dzięki impregnacji wnętrza czyli warstwy gipsowej a także samego kartonu mają 5 krotnie mniejszą chłonność wilgoci na niż kluczowe płyty nie impregnowane.

Miejmy jednakże na uwadze, że płyta kartonowa to w przyszłości karton i gips, czyli nie powinna być stosowana w miejscy bezpośredniego kontaktu z wodą, w pobliży brodzików prysznicowych, powinno pokrywać się je folią w płynie albo stosować wodoodporne płyty cementowe.

Na ścianach pod glazurę zaleca się stosować w bardzo wielu przypadkach dwie warstwy płyty co zapewnia stabilność i trwałość.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.