Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od czasu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie może wkraść się w nasze słowa. Ponieważ mierny Polak – a dzisiaj Polacy słuchają rządzących szczególnie dokładnie – na fałszywe nuty nie da się nabić w butelkę – ani nam, ani opozycji, nikomu. Z tej przyczyny postanowiliśmy za sprawą te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać masa o tym, co zrobiliśmy i o tym, co nam się nie udało za pośrednictwem te cztery lata. Jestem utwierdzony, iż Polacy potrafią uważnie zdawać sobie sprawę te czwórka laty, gdyby chodzi o plusy i minusy – mówił na konwencji programowej szef rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał podobnie, iż w tych wyborach “bój toczy się w rzeczy samej szybko” tudzież ostrzegł, że jeśliby fisza jest zmęczony, niech lepiej da sobie zadowolenie. – Dla zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł spośród heroicznie wypowiedzianymi słowami: ściśle mówiąc wiemy, iż nie całość, co zaplanowaliśmy, udało nam się z wykorzystaniem te cztery lata uczynić, uczciwie staraliśmy się też także tłumaczyć, co zrobiliśmy i jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się wypełnić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, że wcześniejszy trudne, toż udało się “zachować energię, która pozwoliła wleźć na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował w środku tę energię tudzież zapęd działania Polakom i działaczom swojej partii.

– Ludzie dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią wybitnie cierpliwie, uczciwie docenić te cztery lata, gdyby chodzi o plusy i minusy. Pies z kulawą nogą spośród nas nie zakładał, iż owo rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem dodatkowo spośród działania polskiego państwa, spośród działania ekipy rządzącej, tymczasem dodatkowo wielu instytucji państwowych oraz wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych tudzież tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że obok kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w kwintesencja polskich marzeń” tudzież “energię, która pozwoliła nam nastąpić na nogach w tamtym czasie, gdy dramaty chciały nas przygiąć do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) aniżeli nasza wierzenia a dynamizm, która pozwala się Polsce zaś Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym spośród pozornie, a kiedy niekiedy płynącym spośród naszej słabości. W środku tę solidność, wewnątrz tę nadzwyczajną energię, za tę zamiar do działania nawet wtenczas, podczas gdy nie całość idzie w istocie podczas gdy planujemy, za owo chciałem Polakom tudzież wam tędy na tej sali wybitnie miło zwolnić – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż jeżeli PO wygra wybory, będzie później wcielać w istnienie marzenia, które “powołały do życia Platformę” oraz których wizja własna jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest utopia o tym, żeby starsi siła robocza w Polsce żyli bez ryzyka i tranquillo, natomiast młódź zasoby ludzkie a nasze przychówek wierzyli w sposób mający uzasadnienie w owo, iż ich bytowanie będzie niemało lepsze niż życie poprzednich pokoleń, iż ich życie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie oraz w takim dynamicznym rozwoju. Albowiem czas przyszły polskich czereda nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich dzieci będzie lub dobra, bądź zła natomiast owo zależy od tego, jakie decyzje będziemy podejmowali w tym momencie – powiedział premier.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.