Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa melodia nie prawdopodobnie wkraść się w nasze słowa. Skoro żaden Polak – i dzisiaj Polacy słuchają rządzących wyjątkowo sumiennie – na fałszywe nuty nie da się wystrychnąć na dudka – ani nam, ani opozycji, nikomu. Więc postanowiliśmy przez te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać co niemiara o tym, co zrobiliśmy zaś o tym, co nam się nie udało za sprawą te czwórka lata. Jestem pewien, że Polacy potrafią cierpliwie zdawać sobie sprawę te cztery laty, jeśli chodzi o plusy i minusy – mówił na konwencji programowej naczelny rządu Donald Tusk. Przedstawienie premierowe przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, że w tych wyborach “bój toczy się w rzeczy samej szybko” oraz ostrzegł, że gdyby gruba ryba jest zmęczony, niech lepiej da sobie błogostan. – Gwoli zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł z bohatersko wypowiedzianymi słowami: no tak wiemy, iż nie wsio, co zaplanowaliśmy, udało nam się za pomocą te czwórka lata zrobić, grzecznie staraliśmy się też plus odtwarzać, co zrobiliśmy tudzież jakie są powody, że nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się przeprowadzić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie czwórka lata wiedząc, że ówczesny trudne, jakkolwiek udało się “zachować energię, która pozwoliła stanąć na nogach” – powiedział premier na konwencji PO. Podziękował w ciągu tę energię natomiast szwung działania Polakom zaś działaczom swojej partii.

– Ręce do pracy dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią wielce troskliwie, grzecznie ocenić te cztery lata, jeśli chodzi o plusy natomiast minusy. Nikt z nas nie zakładał, iż owo rozliczenie naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem dodatkowo z działania polskiego państwa, spośród działania ekipy rządzącej, natomiast dodatkowo wielu instytucji państwowych zaś wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych i tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, iż wzdłuż kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w esencja polskich marzeń” zaś “energię, która pozwoliła nam nadepnąć na nogach wtedy, gdy dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza wiara i energia, która pozwala się Polsce oraz Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym z zewnątrz, zaś czasami płynącym spośród naszej słabości. W ciągu tę solidność, wewnątrz tę nadzwyczajną energię, w środku tę gotowość aż do działania nawet wówczas, gdy nie komplet idzie faktycznie gdy planujemy, w środku owo chciałem Polakom natomiast wam po tej stronie na tej sali niezmiernie miło spławić – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż jeśliby PO wygra wybory, będzie później wcielać w bytowanie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” tudzież których realizacja jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest rojenie o tym, by starsi zasoby ludzkie w Polsce żyli pewnie natomiast tranquillo, a ludzie młodzi ludzie tudzież nasze czereda wierzyli w strategia uzasadniony w owo, że ich trwanie będzie multum lepsze aniżeli bytowanie poprzednich pokoleń, że ich obecność będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie natomiast w takim dynamicznym rozwoju. Bo przyszłość polskich przychówek nie będzie lewicowa ani prawicowa. Przyszłość polskich przychówek będzie albo włości, bądź zła zaś owo zależy od momentu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali w tej chwili – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.