Regulamin dodawania do katalogu i nie tylko

Zacznę od czasu słów, które momentami będą brzmiały gorzko. Żadna fałszywa nuta nie prawdopodobnie wkraść się w nasze słowa. Dlatego że przeciętny Polak – zaś dziś Polacy słuchają rządzących przede wszystkim sumiennie – na fałszywe nuty nie da się zrobić w bambuko – ani nam, ani opozycji, nikomu. Więc postanowiliśmy przy użyciu te dni polskiego lata Anno Domini 2011 powiadać masa o tym, co zrobiliśmy tudzież o tym, co nam się nie udało za pośrednictwem te cztery lata. Jestem pewny, że Polacy potrafią starannie rozumieć te cztery laty, jeśli chodzi o plusy i minusy – mówił na konwencji programowej dyrektor rządu Donald Tusk. Premiera przywitała na sali burza braw. Tusk dodał także, że w tych wyborach “bój toczy się ano szybko” oraz ostrzegł, iż gdyby znakomitość jest wyczerpany, niech lepiej da sobie spokój. – W celu zmęczonych nie będzie miejsca – stwierdził.

– Jesteśmy pierwszą ekipą, pierwszym rządem, jaki w kampanię wyborczą wszedł z odważnie wypowiedzianymi słowami: ściśle mówiąc wiemy, że nie komplet, co zaplanowaliśmy, udało nam się za sprawą te cztery lata zdziałać, uczciwie staraliśmy się również również interpretować, co zrobiliśmy i jakie są powody, iż nie wszystkie marzenia, o jakich mówiliśmy (…) udało się uskutecznić – mówił.

– Wyborcy rozliczą ostatnie cztery lata wiedząc, że wcześniejszy trudne, mimo to udało się “zachować energię, która pozwoliła wleźć na nogach” – powiedział prezes rady ministrów na konwencji PO. Podziękował w ciągu tę energię zaś ciągota działania Polakom a działaczom swojej partii.

– Kadry dobrej woli w naszej ojczyźnie potrafią nader starannie, uczciwie zdawać sobie sprawę te czwórka lata, jeśliby chodzi o plusy oraz minusy. Nikt spośród nas nie zakładał, że owo rozrachunek naszych zobowiązań sprzed czterech lat będzie rozliczeniem oraz spośród działania polskiego państwa, z działania ekipy rządzącej, jakkolwiek i wielu instytucji państwowych a wszystkich Polaków w warunkach kryzysu, wielu niespodziewanych natomiast tragicznych zdarzeń, klęsk żywiołowych – powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że nieopodal kłopotów Polakom udało się “zachować w sobie wiarę w clou polskich marzeń” tudzież “energię, która pozwoliła nam wleźć na nogach wtenczas, jak dramaty chciały nas przygiąć aż do ziemi”.

– Nie ma większego skarbu (…) niż nasza religia i żywość, która pozwala się Polsce oraz Polakom przeciwstawiać złym zdarzeniom płynącym z zewnątrz, oraz nieraz płynącym spośród naszej słabości. W ciągu tę odporność, w ciągu tę nadzwyczajną energię, za tę gotowość do działania nawet wówczas, kiedy nie suma idzie tak podczas gdy planujemy, wewnątrz owo chciałem Polakom tudzież wam po tej stronie na tej sali nader miło podziękować – mówił premier.

Donald Tusk dodał, iż jeżeli PO wygra wybory, będzie dalej wcielać w bytowanie marzenia, które “powołały aż do życia Platformę” natomiast których wizja własna jest “gdzieś w połowie drogi”.

– To jest marzenie o tym, iżby starsi siła robocza w Polsce żyli pewnie tudzież tranquillo, zaś młódź zasoby ludzkie oraz nasze dzieci wierzyli w metoda mający uzasadnienie w owo, że ich bytowanie będzie bez liku lepsze niż trwanie poprzednich pokoleń, iż ich bytowanie będzie życiem w dobrobycie, bezpieczeństwie i w takim dynamicznym rozwoju. Bo czas przyszły polskich przychówek nie będzie lewicowa ani prawicowa. Czas przyszły polskich czereda będzie bądź włości, albo zła i to zależy od momentu tego, jakie decyzje będziemy podejmowali w tym momencie – powiedział szef rządu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.