palety

W Stanach zjednoczonych w bardzo wielu przypadkach spotykane i najbardziej popularne są palety o wymiarach 48 cali na 40 cali. Przyglądając się palecie pierwsza wartość 48 cali to długość palety, która jest prostopadła do drugiej wartości 40 cali która jest szerokością. Palety te mogą być cztero lub dwu kierunkowe. Czterokierunkowość palety oznacza iż ma możliwość ona być podnoszona poprzez specjalne podnośniki lub wózki widłowe z każdej strony, zaś dwukierunkowa sposobność uchwytu i podnoszenia ma wyłącznie z dwóch stron. Cała światowa gospodarka produkcji palet dąży do jednolicenia tego produktu. W ramach tych dążeń przyjęto jednorodny zezwolenie wyrażony przez standaryzowanie jakości palet. – EPAL. Standardowa paleta Euro (ISO 1) wynosi 800 mm na 1200 mm
Licencja EPAL daje gwarancje nabywcy, iż ten produkt został skontrolowany i dopuszczony do międzynarodowego transportu, co za tym idzie została potwierdzona jakość, a przede wszystkim  bezpieczeństwo wynikające z używania danego produktu.
System testom europalet (EPAL) jest bardzo restrykcyjny, Producenci palety euro są kontrolowani w różnorakich odcinkach czasowych. Otrzymanie certyfikatu EPAL nie jest równoznaczne z możliwością produkcji bez nadzoru – certyfikat ten jest trudno zdobyć, ale także dość łatwo stracić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.