Samochody hybrydowe Lexus

Toyota wraz ze swoją marką Lexus jest producentem, który spopularyzował technologię hybrydowego zasilania aut. To teraz on wprowadził na rynek znane pojazdy samochodowe z serii Prius, które korzystną cenę łączą z kosmiczną techniką, która pozwala na oszczędzanie paliwa. Z pewnością to nie jedyne modele z napędem hybrydowym – w ofercie są także samochody z popularnych serii, na przykład Lexus LS, oznaczone literką “h” w nazwie.

Napęd hybrydowy opiera się na zastosowaniu 2 silników: głównego (spalinowego) i pomocniczego (elektrycznego). Silnik podstawowy korzysta ze zwykłej benzyny, napędzając samochód przez spora większość czasu, zaś silnik elektryczny wspomaga go w trakcie przyspieszania. Energia na zasilanie silnika elektrycznego pochodzi z akumulatorów, które mogą być ładowane w trakcie hamowania. Wykorzystanie tego duetu stwarza, że zużycie paliwa jest niskie – auta hybrydowe na 100 km spalają nawet kilka litrów benzyny mniej.

A co, o ile takie auto ulegnie awarii?

O ile się tak stanie, części zamienne Lexus nie będą dylematem. Wszystko można załatwić w ASO, a oszczędni mogą zaopatrywać się na narastającym stale rynku zamienników.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.