Forum dla singli

Single to ludzie, którzy zdecydowali się na życie w samotności. Co do zasady przeważnie wykształceni, dobrze zarabiający, mający pasję i chęć rozwijania się. Są  oni skoncentrowani na własnych potrzebach, na własnych słabościach. Przeważnie są to hedoniści. Nie potrafią dzielić się swoim życiem z druga osobą ponieważ moją  wysokie wymagania.

Są oni zajęci ubieganiem się za swoim szczęściem… nie dostrzegają wartościowych ludzi, którzy są koło nich i mogliby być potencjalnymi kandydatami. Zbyt wysokie mniemanie o sobie nie pozwala dostrzec szans na wartościowe związki.  Single szukają wybawcy, który ich oczaruje, zafascynuje. Zburzy ich własny świat i zbuduje od nowa.

Bliskość jest bardzo dużym problem u singli. Nie potrafią zaakceptować obecności drugiej osoby. Dlatego większość z nich decyduje się na seks, po czym nad ranem znikają. Nie potrafią wypić porannej kawy, wspólnie zrobić śniadanie. Okazywanie uczucia, zainteresowanie, przytulanie jest niewskazane. Single boją się okazać emocje, więc są oschli, niedostępni, nieobecni. Są jakby za kurtyną czułości. Nie potrafią za niej wyjść. Potem powroty do własnych kątów. Chwila spokoju, wytchnienia. Powrót do codzienności.

Są to też osoby, które wcześniej były w toksycznym związku  na obecną chwilę potrzebują czasu aby zdystansować się. Psychiczne rozterki budują barierę, która uniemożliwia zbudowanie kolejnej mocnej relacji. Problem tkwi w wspomnieniach, które zatruwają życie osobie zranionej. Są oni przewrażliwieni, nieufni, nieskorzy do nawiązywani bliższych kontaktów emocjonalnych. Widzą złe zamiary, jak chęć wykorzystania ich. Czasami problem dotyczy nawet obsesji.

Miłość jest postrzegana jako produkt lub lek antydepresyjny, na zasadzie, ,znajdę sobie kogoś na weekend to  będę miał lepszy humor” lub zaleczenie ran ,przydałby mi się teraz czuły mężczyzna, czuję, że szybko pozbierałabym się po fatalnym romansie”. Chcą czuł miłość innych, nie dając nic z siebie, traktują swoich chwilowych partnerów jak plastry na rany.

Większość społeczeństwa nie zdaje sprawy, że singlem jest łatwo manipulować. Jest on modny, media kreują jego potrzeby i pragnienia. W rodzinie ludzie wspierają się wzajemnie i dbają o siebie, chcą dobra dla całej rodziny, a więc nie jest mini tak łatwo manipulować. Miłość jaką ludzie się wzajemnie obdarowują, scala ich i chroni. Faktem jest, że rzeczywiście życie w pojedynkę rzadko jest dobrowolnym wyborem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.