Ochrona środowiska, przyroda, zwierzęta

Każdy, kto kocha spędzanie czasu na łonie natury zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest przyroda. Nie da się jej kupić, a odwrócenie uczynionych jej szkód jest skomplikowane, długotrwałe i nie zawsze możliwe. Dlatego trzeba dbać o to, by nie degenerować przyrody i nie doprowadzać do wyginięcia gatunków poprzez nierozsądne działania. Wcale nie trzeba tak wiele. Wystarczy, żeby wszyscy wykazali się odrobiną rozumu i świadomie nie szkodzili przyrodzie. Niestety, nie do każdego dociera, że ochrona środowiska jest w jego własnym interesie. Wciąć spotykamy przykłady, w których odpady wywozi się do lasu, a ścieki są wylewane do najbliższych rzek. Zniszczone w ten sposób lasy i wody stają się bezużyteczne dla ludzi i zwierząt – bo kto chce chodzić do lasu, w którym zamiast jagód znajdziemy zużyte opony, zniszczone wersalki i pokruszony styropian? Albo kto wejdzie do śmierdzącej wody zabrudzonej olejem?

To właśnie to jest najpoważniejszym problemem naszej przyrody, nie zaś nowe drogi mające na celu poprawę jakości życia ludzi bądź zmniejszenie liczby wypadków.

Jeśli ekologia jest Twoim hobby, w Internecie z łatwością wyszukasz ciekawe artykuły dotyczące fauny, flory i ochrony środowiska. Może warto czasem zajrzeć na takie witryny?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.