Koszty lamp LED

Rynek oświetlenia rodzaju LED dopiero się rozwija, w szczególności w Polsce (na Zachodzie jest on jużzdecydowanie bardziej kompleksowy), niemniej jednak i w naszym kraju oferta żarówek LED staje się coraz większa.aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychnabywców propozycja towarów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choćby tak doprawdy nimi nie są gdyż nie mają żarnika) są całkiem nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli rozpoczynają odchodzić w niebyt. Ichpozytywną cechą jest bardzo niski pobór prądu, złą właściwością zaś relatywnie wysoka cena. Tojednak już się zmienia. Na dzień obecny żarówki LED są mało kosztowne i kosztują tyle samo co np. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za Świetlówki LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich ma nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest wymagany do tego, abyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane izaczynają przemieszczać się między elektrodami.Skutkiem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED w wielu przypadkach wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre szczegóły wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca przede wszystkim prostota ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach albo jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się prędko, łatwo i miło. Co ważne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały rozwój technologii oświetleniowej, a również coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia spowodował, że technologiaLED staje się coraz bardziej modna. Technika LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o przeważnienieznacznych rozmiarach, które są w staniewygenerować energię świetlną. Dobrym przykładem zastosowania oświetlenia led są między innymi listwy LED.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.