Hodowla na zewnątrz

Uważa się, że marihuana pochodząca z podgatunku indica gatunku Cannabis ma działanie bardziej uspokajające i odurzające, niż marihuana z roślin Cannabis sativa, która działa bardziej pobudzająco i euforycznie oraz dodatkowo wprowadza w stan wesołości. Najprawdopodobniej posiada to związek z wyższą zawartością kannabidiolu (CBD) w roślinach rodzaju indica uprawa marihuany.

Palenie skrętów powoduje dodatkowy negatywny czynnik, gdyż obecność nikotyny pochodzącej z dodanego tytoniu ma możliwość prowadzić do uzależnienia fizycznego (nikotynizmu), takiego jak w sytuacji palenia papierosów.
W XX w. opracowano waporyzator – urządzenie pozwalające odparować THC i inne psychoaktywne składniki bez spalania materii roślinnej, znacznie zmniejszając w ten sposób zawartość szkodliwych substancji przedostających się do organizmu. Waporyzator w ogromnej liczbie przypadków wyposażony jest w podgrzewacz elektryczny, pozwalający na precyzyjną regulację temperatury. Jest on dość popularny wśród osób zażywających THC w charakterze lekarstwa uprawa marihuany.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.