Dobre wózki dla dzieci.

Każdy z nas świeżo upieczonych rodziców staje przed dylematem, jaki wybrać wózeczek. Przeglądając strony internetowe czy chodząc po sklepach tradycyjnych doznajemy szoku gdyż wybór jest wielki. Przyszłe Mamusie patrzą na firmę wózeczka a Tatusiowie najczęściej patrzą na cenę. Jak pogodzić jedno i drugie, na co zwrócić uwagę?

Czasem bywa tak, że musimy przewozić wózeczek w bagażniku i istotną sprawą staje się fakt, w jaki sposób składa się wózek i czy zmieści się w naszym bagażnik. Zapytaj sprzedawcę czy posiada wiedzą na ten temat lub zapytaj czy istnieje możliwość sprawdzenia tego. Istnieje wiele modeli wózków, które spełnią twoje wymagania.

Kupując wózeczek głęboki mamy do wyboru gondolkę miękką lub sztywną. Ta druga często posiada dodatkowe systemy wentylacyjne oraz na dnie gondolki umieszczony specjalny system, który umożliwia podniesienie części spodu pod kątem umożliwiając naszemu trochę już większemu maleństwu (około 6 miesięcznemu) podziwiać świat z pozycji półsiedzącej. Nie musimy wówczas układać mu pod plecy kilku poduszek.

Wiele firm robiących wózki dziecięce oferuje swoim klientom możliwość wpięcia fotelika samochodowego na stelaż wózka bezpośrednio lub za pomocą specjalnego adaptora. Jest to fajne rozwiązanie gdyż jadąc np. do sklepu wystarczy, że zabierzemy ze sobą jedynie stelaż wózeczka i fotelik samochodowy, dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca na zakupy i jeżeli dziecko uśnie nam w foteliku nie musimy go wybudzać przekładając do gondoli.

Zwróć uwagę na wyposażenie wózeczka i czy ewentualnie można jakieś elementy dokupić dodatkowo. Przydaje się pojemnik na zakupy, pokrowiec przeciwdeszczowy, osłona na nogi, śpiworek na zimę, parasolka na słoneczne dni i torebka na najpotrzebniejsze rzeczy. Te elementy znacznie ułatwią ci życie i komfort spacerów z twoim brzdącem.

Kupując wózek spacerowy sprawdź czy posiada ona szelki, które zabezpieczają twoje maleństwo przed przypadkowym wypadnięciem czy wysunięciem się. Przy mniejszym dziecku również zwróć uwagę na regulowany podnóżek oraz regulację oparcia przynajmniej do pozycji półleżącej. Spacerówka może być również tzw. kubełkowa, którą reguluje się ustawiając właściwy kąt nachylenia.

Comments are closed.