Co rozbić, by zmienić swoje zdrowie podczas menopauzy?

Najczęściej menopauza  występuje między 45 i 55 rokiem życia  może się również pojawiać przed 40 rokiem życia lub  po 60 roku życia. Z badań wychodzi, że kobiety mają klimakterium , w tym samym wieku, w którym przechodziły ich mamy. Kobiety palące papierosy zwykle przechodzą ten czas wcześniej.

Menopauza ma dla niektórych kobiet wymiar symboliczny. Ustala koniec wieku dojrzałości, a inicjuje starość. To rzeczywiście trudny okres dla kobiet z takim sposobem postrzegania tematu. Jak na ironię losu wszelkie znaki zewnętrzne potwierdzają to wyobrażenie. Starzejąca się skóra, pierwsze srebrne włosy na skroni,osłabienie kondycji fizycznej, szybkie męczenie, niechęć do wysiłku, uczucie osłabienia i te okropne uderzenia gorąca mówią same za siebie. I bez wsparcia z zewnątrz niełatwo sobie poradzić. Ważna jest pomoc bliskich, ale jednak nie można zapominać, że trzeba liczyć na pomoc natury. Pomogą zabiegi błotne, hydroterapia, joga, a także albo głównie naturalne suplementy diety.

 

Klimakterium niesie ze sobą możliwości zachorowania, w szczególności na choroby serca, udar mózgu i osteoporozę. To estrogen ochrania naczynia krwionośne, po klimakterium poziom hormonów się zmniejsza a możliwość zachorowania wzrasta.

Bezpieczne przejście przez okres klimakterium wymaga zaangażowania, doświadczenia i odpowiednich rozwiązań. Perspektywa huśtawki nastrojów, nerwicy, kolejnych zmarszczek,miażdżycy, osteoporozy nie jest już tak przerażające, gdy wiemy jak postępować i kiedy rozumiemy co się dzieje z naszym organizmem. Menopauza, klimakterium i związany z nimi spadek poziomu estrogenów wymaga profesjonalnego podejścia do tematu zdrowia. Korzystając z nowoczesnych suplementów diety każda kobieta jest w stanie z łatwością sobie poradzić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.