Telefonia internetowa VoIP

Telefonia internetowa jest mniej wiarygodne w przeciwieństwie do komutacją publicznej sieci telefonicznej, gdyż nie zapewnia sieci, w oparciu o mechanizm, aby zapewnić, że pakiety danych nie są tracone, lub dostarczane w odpowiedniej kolejności. Jest to sieć nakładu najlepiej bez podstawowych Quality of Service (QoS) gwarantuje. Dlatego wdrożeń VoIP mogą mieć problemy łagodzenia opóźnienia i jitter . [13]

Domyślnie routery IP obsłużyć ruch na pierwszej zasady, kto pierwszy, ten lepszy. Routery na wysokim linki natężenie ruchu mogą wprowadzić opóźnienia przekraczającego dopuszczalne progi dla VoIP. Poprawiono opóźnienia nie mogą być kontrolowane, ponieważ są one spowodowane przez fizyczny dystans pakiety podróży, jednak opóźnienia mogą być zminimalizowane poprzez oznaczanie pakietów głosowych za wrażliwych na opóźnienia z metod, takich jak DiffServ .

Pakietów VoIP zwykle musi czekać na bieżący pakiet, żeby zakończyć, chociaż możliwe jest uprzedzenie (przerwać) mniej ważne pakiet w połowie transmisji, choć nie jest często, szczególnie na szybkich połączeń gdzie czas transmisji krótki, nawet w przypadku pakietów o maksymalnym rozmiarze. Alternatywą do pierwokupu w przypadku wolniejszych łączy, np. modemowych i DSL, jest ograniczenie maksymalnego czasu transmisji poprzez zmniejszenie maksymalnej jednostki transmisyjnej . Ale każdy pakiet musi zawierać nagłówków, więc to wzrost w stosunku napowietrznych nagłówku każdego linka wzdłuż ścieżki użytkownika Internetu, a nie tylko wąskiego gardła (zwykle dostęp do Internetu) link.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.