Strona www – od czego zacząć

– Jaka domena? .
Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Adres najlepiej niech się kojarzy z Twoją działalnością i nie zawierał niestandardowych znaczków czy nieintuicyjnej składni. Ilość zajętych domen jest tak wielka, że najprostszej nie sposób uzyskać.

– Czy dasz sobie rade .
Ile masz czasu i pieniędzy. Możesz zlecić stworzenie strony www, lub próbować za darmo. Istnieje jednak pułapka darmowych i tanich usług (chociażby hostingowych). Nie mówi się o tym otwarcie jednak w przypadku wzrostu zainteresowania Twoją stroną www i konieczności zwiększenia mocy serwerów przenosiny mogą być bardzo kosztowe gdyż darmowe usługi często zarabiają właśnie w takich momentach duże pieniące.

– Zlecić komuś taniemu czy komuś dobremu?
Czy uczeń mieszkając z rodzicami, nie mając doświadczenia i żadnej odpowiedzialności może Ci na prawdę pomóc? Moim zdanie oddawanie projektowania www komuś takiemu de facto skazuje pomysł na niepowodzenie. Pamiętaj jednak, że na wypadek braku wsparcia ze strony agencji interaktywnej zawsze możesz również przeszukać internet w poszukiwaniu darmowych programów w których samemu można stworzyć wiele elementów.

– Pomyśl na swoją nową stronę internetową .
Jeśli już wiesz jaka i o czym ma być Twoja strona www przejdź niżej . Niezmiernie ważne jest określenie co strona ma sobą nieść – jaki przekaz, funkcję, co ma wspierać i jak ma być odbierana. Zdefiniowanie jej celów oraz wszystkich niebezpieczeństw , takich jak konkurencja, koszty , niepopularność itd. pomoże przygotować Ci się na problemy.

– Sprawdź rynek .
Zorientuj się czy przypadkiem konkurencja nie jest zbyt ogromna . Inwestowanie czasu i pieniędzy w tematykę zajętą przez internetowe korporacje nie ma większego sensu (np. kolejny serwis aukcyjny nie pobije ugruntowanego monopolisty). Nie zakładaj firmy zajmującej się produkcją luksusowych aut mając kilkaset wolnych złotych w kieszeni, bo pewnie Ci się nie uda. Chociaż oczywiście jeśli chcesz to próbuj. Profesjonalnie zaprojektowania strona www może pomoże znaleźć sponsorów .

Comments are closed.