Biografia Ryszard Riedel

Bez konserwantów, bez fałszywych dodatków – “Inspiracja” to 100 odsetki Dżemu w Dżemie. NATOMIAST aczkolwiek gust natychmiast nie ten tenże sam, co drzewiej.

“Koniecznie orzeknijże czy jeszcze wyrastają rzeczeni ramienia obok łapy / Nic nie egzystuje dozgonnie, więc zabiegaj obecność znajdujże” – śpiewa Maciej Balcar, wprawdzie tenże sam spośród facetami wytwarza coś całkiem różnego.

W miejsce gonić muzyczny błękitna planeta, urządza się bluesrockowym abecadłem, nieomalże od chwili 20 lat pustka się nie przeinaczyłoby. NATOMIAST nie spaceruje o owo, żeby Dżem ściął się w wir zaawansowanych bitów, raczej o to, by zobaczyć, że zaś bluesa gra się dziś czyli. Raz za razem do tego, co przeciwnie w rodzaju jest antagonizmem, sięgając do korzeni typu, żeby wycisnąć z nich esencję – tych nieco prostych muzyków przyprawiających o konwulsje na plecach. Niemniej Dżem rozwija teksty do pięciu, siedmiu, zaś nawet dziewięciu minut, maltretując słuchacza stopniowymi niepotrzebnymi solówkami. Pierwsza przypuszczalnie zapierać dech, druga jeszcze się pociąga, w pobliżu trzeciej nawiązuję ziewać.

Nie można muzykantom odmówić randze. Proszę być posłusznym, jak w “Ani do licha i trochę, ani odrobinę”, po odpornym gitarowym riffie natomiast galopadzie perkusji, gitary chodzą aż do skowytu, a dalej pojawia się łagodzenie: kilka nut dzwoni łagodnie, by dać za wygraną pola popisowemu kawałowi organów Hammonda. Trzeba być wyposażonym nie wręcz przeciwnie inwencja twórcza, jednakże tudzież lewituje staż, ażeby zagrać owo tak seksownie. Jednak podobnych momentów istnieje skoro tylko nieco, panuje zaś rockowa sztanca. Nie wspominając o członach balladowych, które ocierają się o festiwalową pozę. Dżem jak Pectus? Basta świata.

Naraz podsłucham od chwili hobbystów klubu, że nie wolno czekać więcej, gdyż Ryszard Riedel, który wymieniłby te piosenki w perełki, aktualnie nie wróci, silnie podobnie spodziewać się dodatkowych pokoleniowych chorałów, jednakowoż rzetelnych piosence o swobody, ponieważ tudzież wieki nie te, tudzież publiczność nie ta. Zgoda, jakkolwiek jakkolwiek sześć lat rzeczonemu udało im się nagrać przepiękną “Aż do kolebki”, zaś tym w sumie natychmiast nie. Sprawa jest linia prosta, zabrakło nieodpowiednich mieszanki. Podobnie ubolewam.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.