Zwierzęta świata

Zwierzęta domowe są członkami rodziny, wielu ludzi je traktuje na równi z członkami rodziny jest to ujęcie niezmiernie poprawne. Nabywając którekolwiek zwierze do naszego lokalu mieszkalnego azaliż lokalu mieszkalnego uznanie ta musi istnieć prawidłowo przemyślana, niepodobna się sterować jedynie namową dziatwa czy przyjaciół. Pierwszym ważnym pytaniem dotyczącym wyboru zwierzęcia to bądĽ stworzymy mu odpowiednie warunki do życia. Npzie psa opiszę gdy o niego poprawnie hołubić natomiast podczas gdy go wyuczyć aby był posłuszny i nie broił w trakcie naszej nieobecności w lokalu mieszkalnego.

wybór rasy bywa nader ważny, warto przeznaczyć kilkanaście minut na sprecyzowanie naszych nadziei odnośnie do rasy. Pozwoli to nam na odpowiednie wybranie psa z odpowiednimi cechami. Atrakcyjny egzemplifikacja jeżeli już nie możemy zagwarantować psu masa ruchu to nie powinieneś predestynować się na takie rasy husky oraz chart. Takim psom nie zapewnimy odpowiednich warunków życie, taki pała będzie niszczył nam lokal, będzie wyładowywał swoją energię na domownikach. 

O ile wybrałeś natychmiast rasę i wiesz że sprostasz wymaganiom rasy to powinieneś się coraz zdecydować azali wyselekcjonować psa czy sukę. Suczki są łatwiejsze w wychowaniu i z większym natężeniem przywiązują się do posiadacza. Jednym mankamentem jest to że sunia posiada dwa razy do roku cieczkę, w tym czasie należy poświęcić priorytetową opiekę suczkę ażeby nie doszło do niechcianego kontaktu z samcem. By posiadać samokontrola z cieczkami obok suki należy ją wysterylizować.
Osobnik płci męskiej przejawia zacięcie dominacji oraz jest usposobiony do nieposłuszeństwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.