Twoja prywatność

przedtem przejdę do rzeczy, krótko wyjaśnię o co chodzi powyżej. Otóż Maya Rostowska, córka ministra finansów i aktualnie doradca ministra spraw zagranicznych, umieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie dostępne dla wszystkich, przedstawiające ją na tle plakatów z napisem “Fuck me like a whore I am”. Dziś żąda od wszystkich wstrzymania publikacji i usunięcia zdjęcia.

nasamprzód , by hasła można było się domyśleć na podstawie danych osobistych. Data urodzin czy imię sympatii to nie jest najlepszy pomysł. Przeczytaj więcej o dobrych hasłach oraz sposobie przechowywania haseł, aby zabezpieczyć swoje konto.

A na przyszłość?

Dbaj o to, co publikujesz. Każdy album zdjęciowy czy post na ścianie może mieć indywidualnie ustawione uprawnienia dostępu, tak jak całe sekcje wyjaśnione powyżej. Korzystaj z tego. Śmieszne zdjęcia pokazuj raczej tylko wąskiej grupie znajomych, a nie wszystkim. Unikniesz wielu problemów, a może i kolejnego ośmieszenia MSZ.

Ustaw uprawnienia dla grup.

Tak. Jest to możliwe. Co więcej – ustawienia te są dość szczegółowe. Dostępne są po kliknięciu konto (prawy górny róg) -> ustawienia prywatności. Następnie na tej stronie “Dostosuj ustawienia na dole”. Część jest także po lewej u góry ukryta pod enigmatycznym napisem “Zobacz ustawienia”.

Zaprzyjaźnij się z grupami użytkowników

To naprawdę nie boli, a daje ogromne możliwości. Po lewej stronie kliknij na “Znajomi, a następnie “edytuj znajomych”. U góry po prawej jest przycisk utwórz listę. Dobrym rozwiązaniem są 3 listy: rodzina, przyjaciele, praca. Ja mam kilka dodatkowych – facebookowe gry, z których korzystam oraz ludzie podzieleni wg miejsc zamieszkania (przydatne, jeżeli prowadzisz kampanie reklamowe). Każdy znajomy może należeć do wielu list kontaktów, traktuj to tak jak tagi używane w różnych miejscach w internecie.

Krok z listami potraktuj jako obowiązkowy. Przyda się to do wielu rzeczy dalej.

Comments are closed.