Stomatologia dziecięca Warszawa

Dziecku można w prosty sposób wytłumaczyć całą wizytę u dentysty. Na przykład powinno się mówić, że dziecko idzie do doktora od ząbków, który obejrzy ząbki, prawdopodobnie będzie musiał je wyczyścić taką specjalną maszynką, która przypomina szczoteczkę elektryczną, i potem zakleić odpowiednią “plasteliną”.

Jeśli maluch bez strachu wejdzie do gabinetu, to jest duże prawdopodobieństwo, że też wyjdzie uśmiechnięte i nie wystraszone. Dlatego też, tak ważna jest odpowiednio przygotowana psychika dziecka aby stomatologia dziecięca Warszawa nie była niczym strasznym, bowiem dentysta z odpowiednim podejściem do dzieci wszystko ładnie wytłumaczy i dziecko nie będzie wystraszone przed każdą kolejną wizytą.

Na dzieci u dentysty nie ma reguły. Przekonać malucha do wizyty u stomatologa to koszmar wielu rodziców. Co prawda zdarza się, że niektóre maluchy się niecierpliwią żeby zasiąść na fotelu, dają się znieczulić bez krzyczenia a na zakończenie wizyty podziękuje i uśmiechnie się. Jest to bardzo przyjemne dla stomatologa, w końcu dentysta Warszawa też człowiek 🙂

Często stosowanym błędem jest okłamywanie dziecka, że pan doktor nic nie będzie robił tylko obejrzy ząbki. Wówczas, jeśli dentysta będzie chciał robić z ząbkami coś więcej niż tylko obejrzeć, dziecko będzie mogło stawiać opory gdyż nie taka była umowa. Jeśli zaś dziecku mówi się przed wizytą “nic się nie bój, nie będzie bolało”, wtedy maluch z takim przekonaniem idzie do dentysty. Gdy jednak podczas prac lekarza dziecko odczuje ból, to następnym razem może stracić zaufanie zarówno do tego co mówią rodzice jak i do samego dentysty.

Zwykle bywa tak, że najmłodsi płaczą przy znieczulaniu lub niekiedy nawet na sam widok strzykawki, stawiają opór i trzeba negocjować by zrobić z ząbkami dziecka to co trzeba. Podobne problemy przechodzi niemal każdy dentysta a niekiedy nawet, nie wiadomo dlaczego, ortodonta Warszawa.

Comments are closed.