Geodezja Pruszków

Zakup lub przejęcie nieruchomości droga spadku wiąże się z koniecznością skorzystania z pomocy fachowego geodety. Warto wtedy poświęcić trochę czasu aby znaleźć pełni kompetentną firmę.

Odkąd wzięliśmy ślub marzyłam o własnym domu na wsi. Dokładnie wiedziałam, jaki powinien być. Wyobrażałam sobie każdy detal elewacji, dachu, podmurówki. Szkicowałam rzuty, chociaż nie mam pojęcia o architekturze. Marzyłam o ogrodzie, jabłoniach i wyrośniętych malwach w kolorze czerwonego wina. Nie myślałam, że niektóre marzenia zrealizuję tak szybko.

Śmierć dziadka była dla nas bardzo smutną niespodzianką. Był silnym, żwawym mężczyzną. Okazało się jednak że najwyraźniej spodziewał się rychłej przeprawy na „drugą stronę”, ponieważ pozostawił po sobie precyzyjnie sporządzony i potwierdzony przez notariusza testament. Na jego mocy stałam się właścicielką ogromnego, starego siedliska, położonego w uroczym zakolu rzeki, z dala od miejskiego brudu, huku i smrodu. Decyzję o porzuceniu wielkomiejskiego życia podjęliśmy jednogłośnie bez rozważań i wątpliwości.

Okazało się jednak, że wcielanie w życie marzeń to nie „bułka z masłem”. Pierwsze schodki pojawiły się, kiedy spróbowaliśmy postawić nowe ogrodzenie wokół naszej działki. Resztki zmurszałego drewnianego płotu, gdzieniegdzie w proch niemalże rozsypanego, nie pozwoliły nam ściśle określić granic naszego królestwa. Zaczęłam szukać pomocy i rady wśród znajomych. Lilka okazała się strzałem w dziesiątkę. Na wiosnę skończyła budowę domu. Wszystkie formalności miała w małym palcu i to ona poleciła mi usługi geodezyjne Nadarzyn.

Szybko, bez problemu właściwie załatwiliśmy sprawę wznowienia granic działki. No ale ja wymarzyłam sobie przebudowę domu: oszklony ganek i dziecięcy pokój na poddaszu. Znowu pod górkę: architekt, projekty i kolejna konieczność skorzystania z usług geodezyjnych. Zdecydowaliśmy się na tę samą firmę co poprzednio. Wybór okazał się właściwy, otrzymaliśmy fachową pomoc, a pomiary realizacyjne zostały wykonane szybko i sprawnie. Moje marzenia zaczynały nabierać realnych kształtów. A kiedy mój wyśniony domek wyglądał już dokładnie tak jak powinien, nasz geodeta Grodzisk Mazowieckiopracował geodezyjną mapę powykonawczą i mogliśmy dokonać zgłoszenia o zakończeniu budowy.

Z zachwytem spoglądałam na nasze nowe miejsce na świecie. Zadzwoniłam do Lilki żeby podziękować. Tylko dzięki poleconego przez nią geodeta Grodzisk Mazowiecki, załątwiliśmy wszystkie formalności szybko i sprawnie, a jakość dokonanych pomiarów nie budzi wątpliwości.

Comments are closed.