Technologia cięcia laserem w przemyśle

Obecna cięcie profili jest na wysokim poziomie i produkcja skomplikowanych części metalowych nie sprawia już wielu problemów. Precyzję jaka daje cięcie laserowe pozwala na wycinanie laserem skomplikowanych kształtów nawet z bardzo grubych płyt np. stalowych.

Wiele lat do tyłu nie było do pomyślenia, że można z taką łatwością ustawić wycinarkę laserową która z bardzo dużą dokładnością wytnie zaprojektowane elementy.
Obróbka laserowa pozwala projektantom zastosować większą dowolność w projektowaniu elementów metalowych.

Technologia laserowa cały czas jest polepszana i za kilka lat będzie można te technologię zastosować jeszcze w szerszym spektrum przemysłu. Cięcie stali i czas obróbki metalu bardzo się skrócił a przez to wydajność fabryk się bardzo zwiększyła i koszty tym samym mogły się zmniejszyć.

Obecnie obróbka stali jest prostsza niż kiedyś dzięki wykorzystaniu do tego celu nowych technologi takich jak wycinanie laserem czy beztlenowe spawanie stali która umożliwia najlepsze parametry połączenia. Przemysł stalowy wymaga nowych technologi które zapewnia wysoką jakość końcowego produktu.

Firmy coraz częściej używają metali lekkich takich jak aluminium które wymaga się odpowiednio dociąć a do tego wykorzystywany jest laser z uwagi na to, że cięcie laserem jest bardzo precyzyjne i można zachować dużą powtarzalność przy produkcji dużo seryjnej. Nowoczesne spawarki zapewniają spawanie aluminium z wysoką jakością połączenia.
Dziś fabryki nie poradziły by sobie bez wdrożenia nowych technologi które poprawiają jakość produktów.

Comments are closed.