Radio internetowe lepsze wczoraj czy dzisiaj?

Znam sam jeden sporo stacji eterowych, które bardzo mocno propagują się w necie. Na przykład Radio RMF FM albo choćby Radio Planeta. Trzeba uświadomić sobie, że marketing rozgłośni w minionym okresie bez wątpienia dojrzewa na sile. Ile to już razy zobaczyliśmy w telewizji reklamy muzyczne, jakie po prostu promują stacje.

Bilbordy i reklamy na mieście także robią swoje. To wszystko aby potencjalny radiosłuchacz umiał odpowiednio odbiornik radiofoniczny oraz jego fale na jakich nadaje. Net dostarcza w dalszym ciągu szersze medium dla reklamodawców. Na rozmaitego gatunku portalach stricte radiowych idzie znaleźć bez problemu klawisz “radio online“, jaki w mgnieniu oka i bez zbędnej naszej ingerencji uruchamia dane radioodbiorniki.

Z jakiej przyczyny więc radio internetowe nie jest jeszcze tak popularne jak radio fm? To zapytanie nie jest na przekór pozorom takie trudne. Większość czasu radia słuchamy w samochodzie czy też w gastronomii albo w robocie. Nie cały czas w tych dwóch ostatnich położeniach jest internet, który pozwoli nam słuchanie stacji radiowych. Aczkolwiek wydaje się to coraz to częstsze – na szczęście. Samochodowe radia są już zaopatrzone w odbiorniki stacji internetowych. Na nieszczęście nadmiernie wysokie opłaty internetu komórkowego powodują brak dochodowości tej przyjemności. Skutkiem tego do tej pory musi potrwać parę lat, aby radio internetowe przewyższyło by to standardowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.