nietrzymanie moczu

Nie od dziś bowiem wiadomo, że ciąża to czas dla kobiety kiedy pojawiają się różne problemy zdrowotne najczęściej oczywiście przechodnie . Takie jak na przykład nietrzymanie moczu czy puchnięcie nóg, żylaki i tym podobne.

No sam fakt, że ma się problemy z tym żeby zdążyć na czas do toalety nie jest niczym fajnym , ale jak się okazuje w czasie ciąży spotyka to większość przyszłych mam. One jednak skutecznie to ukrywają bojąc się kompromitacji czy tego, że coś jest nie tak. Lekarze jednym chórem mówią, że to całkiem normalne, zwłaszcza w końcowych fazach ciąży, kiedy to występuje największy nacisk na drogi moczowe, w tym pęcherz i nietrzymanie moczu zdarza się bardzo często.

Ale okazuje się że czasami ta wiedza jest niepełna albo starają się za wszelką cenę ukryć kłopot , który później okazuje się być czymś zupełnie naturalnym i wcale nie krępującym . Ot, na przykład nietrzymanie moczu w czasie błogosławionym. Czy można nie zdecydować się na zajęcie w ciąże choćby z takiego powodu że kiedyś gdzieś się tam zasłyszało że kobieta w ciąży ma bardzo wiele dolegliwości które można traktować na przykład jako skutki uboczne takiego stanu?

Nie można przeziębić tego układu podczas ciąży i w ogóle, bo to może skutkować dużymi kłopotami w ogóle. Jeśli problem nietrzymanie moczu będzie utrzymywał się po ciąży, wtedy należy zgłosić się do lekarza, natomiast w trakcie trwania ciąży można radzić sobie na przykład używając wkładek które można zakupić w aptece. Oczywiście takie aspekty jak nietrzymanie moczu mogą odstręczać od podjęcia decyzji o ciąży ale przecież sam cud życia jest chyba w ogóle nie porównywalny z tą drobną niedogodnością która tak czy owak na pewnym etapie życia nas jednak dopadnie i to z większym prawdopodobieństwem niż w czasie ciąży. No właśnie…

Oczywiście wszystko to jest bolesne i nieprzyjemne ale jakoś przez te dziewięć miesięcy trzeba sobie z tym jakoś dawać radę . Co można poradzić na takie nietrzymanie moczu? Oczywiście należy ubierać ciepłą bieliznę, która będzie chroniła drogi moczowe i nerki. Skąd w ogóle bierze się to nietrzymanie moczu? Otóż z bardzo prostej przyczyny. Kiedy rośnie kobiecie brzuch wraz z płodem, następuje nacisk na drogi moczowe i na pęcherz.

Comments are closed.