Klej do klejenia deski rozdzielczej

Jedną z usług w ofercie dobrych zakładów tapicerskich jest naprawa deski rozdzielczej samochodu. Niebotyczne ceny oryginalnych części lub ich brak wywołuje, że tapicerzy stają przed nowatorskimi wyzwaniami jakie stawia przed nimi delikwent. Ceny nowego kokpitu, popularnie zwanego deską, wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy PLN. Regeneracja kokpitu w firmie tapicerskim nie przekroczy dwóch tysięcy złotych, a najczęściej jest to kilkaset złotych. Dla tego dobry tapicer ma pełne ręce roboty.

Klej SAR jest wyrobem, który przynosi trwałe efekty. Idealnie nadaje się do klejenia wewnętrznego i punktowego, gdy niezbędne jest szczelne i sztywne połączenie powierzchni. Dlatego znalazł ogromne zastosowanie w usługach tapicerskich. Spoiwo SAR jest produktem włoskim, o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie. Ze względu na jego wszechstronność stosowany jest zazwyczaj w motoryzacji. Jest wytrzymały na wysokie i niskie temperatury, więc także trwały i skuteczny. Warto o tym pamiętać, przy najbliższej wizycie w hurtowni tapicerskiej.

Sekretem takich specjalistów jest nie tylko umiejętność naprawy deski ale materiały jakie stosuje, a głównie skaje samochodowe oraz kleje tapicerskie. Podczas stosowania go należy pamiętać o prawidłowej wentylacji pomieszczenia, w którym się pracuje. To z pozoru niewielkie niedopatrzenie, może doprowadzić do zapłonu. Pamiętaj aby stosować przepisy BHP podczas pracy z klejami.

Spoiwa do kokpitów samochodowych są jednym z istotnych elementów sprzętu każdego tapicera, który interesuje się tuningiem samochodów i regeneracją tapicerek . Kleje samochodowe mają znacznie większe możliwości niż się wydaje. Po pierwsze sklejają błyskawicznie i sprawnie tekstylia, skóry, skaj . Są bardzo skuteczne, więc można zaoszczędzić zaopatrując się w tego typu produkt.

Kleje do kokpitów samochodowych znalazły wykorzystanie nie tylko w branży motoryzacyjnej, lecz również w przemyśle obuwniczym.
Jednym z głównych narzędzi stosowanych w tapicerstwie jest spoiwo polichloroprenowe . Istnieje wiele rodzajów tego typu wyrobów, między innymi jest to klej Polikol. Podobne właściwości ma klej SAR, który również znakomicie nadaje się do klejenia skaju i skóry na deski.

Comments are closed.