KRYNICA MORSKA Noclegi

NOCLEGI W KRYNICY MORSKIEJ

Noclegi w Krynicy Morskiej mad morzem. Krynica morska sylwester nad Morzem Bałtyckim to niezapomniane chwile w życiu i wielka przygoda dla dziewczyny, którą zaprosisz. Sylwester Krynica Morska to ostatnio najczęściej wpisywane słowo w Google.

Zima ma być ładna, zimowa, ze śniegiem. Już dojeżdżając do Krynicy napotkasz obsypane śniegiem drzewa i zobaczysz niezapomniane widoki. Takich widoków w mieście nie ma. Sylwestrowe dziewczyny są bardzo miłe, tak na nie wpływa Krynica, widoki, morze, sylwester i zadowolony partner. Sylwestrowy krajobraz Krynicy Morskiej pokrytej zimowym puchem jest niezapomniany. Zdjęcia z napisem Sylwester 2010/2011 zagoszczą w albumie na zawsze. A może spotkasz miłość swojego życia?

Willa Joker – Krynica Morska

Zapraszamy na noclegi do pensjonatu w centrum Krynicy Morskiej, przy porcie jachtowym gdzie co roku odbywa się zabawa sylwestrowa.

SPRAWDŹ W INTERNECIE, GDZIE LEKARZE PROPONUJĄ WYJEŻDŻAĆ ALERGIKOM.

Generalnie panuje przekonanie, że każda zmiana klimatu jest dla chorego wskazana. Z wielu powodów między innymi, zmiany otoczenia, warunków mieszkaniowych, sposobu żywienia, wody, powietrza , a przede wszystkim własnego samopoczucia związanego z nowymi kontaktami, ludźmi i innym , niż codzienny stylem życia.

Często lekarze zalecają mieszkańcom południowej Polski, wyjazd nad morze i odwrotnie. I bardzo dobrze, okazuje się jednak w wielu przypadkach, że chorzy w nowym klimacie i warunkach pobytu wcale nie czują się lepiej, a wielokrotnie gorzej.

Co wybrać? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze miejsca wypoczynku?

Te dylematy z pewnością mają rodzice dzieci, którzy sami decydują gdzie pojadą, na jak długo oraz mogący wybrać odpowiednią formę i miejsce wypoczynku (pobyt stały w hotelu, pensjonacie, wycieczka samochodowa, podróż samolotem, wędrówka piesza, pobyt pod namiotem lub sezonowym domku letniskowym, pobyt u rodziny na wsi).

Nie mają natomiast Ci, którzy korzystają z ogólnie dostępnych skierowań na pobyty sanatoryjne. Lekarz wypisując wniosek sugeruje miejsce pobytu, ale to, czy chory pojedzie właśnie tam, zależy zawsze od ilości wolnych miejsc, a i okres pobytu bywa różny. Nie spotkałam się z przypadkiem, aby akceptujący wniosek brał po uwagę zewnętrzne czynniki będące przyczyną schorzenia ( np. okres pylenia roślin, rozwoju zarodników grzybów pleśniowych, czy roztoczy kurzu domowego) chociaż coraz częściej i to jest pocieszające dzieci na dietach eliminacyjnych mają możliwość przebywania w sanatoriach prowadzących tego typu kuchnie.

Również źle tolerują proste, a przez niektórych określane jako „prymitywne’ warunki odpoczynku np. namioty, budy campingowe, leśne chatki w myśl “zasady im więcej natury, tym lepiej”.

Właściwie dla pyłowców najlepszy będzie w okresie największego pylenia roślin (wiosna , lato), wyjazd nad morze. Chorzy na atopowe zapalenie skóry lepiej czują się w klimacie nadmorskim na otwartej przestrzeni i przy możliwości korzystania z kąpieli słonecznych i morskich.

Krynica Morska – jest to bardzo znane popularne kąpielisko na Mierzei Wiślanej. Występują tam wody cieplicze chlorkowo-sodowo-bramkowe, jednak nie znajdują one dotychczas zastosowania w lecznictwie uzdrowiskowym. Jedynie talasoterapia ( leczenie wodą morską) jest tu przeprowadzana. Tutejsze termalne wody mineralne mogłyby znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób narządów ruchu i reumatycznych, chorób układu oddechowego i chorób skóry.

Dzwonię do Pana w nietypowej sprawie,czy są jeszcze wolne pokoje ?
Gorące ,od dawna nie spotykane lato,upały ponad 35 stopni.Piasek parzący w stopy.Nie sprawdziły się czarne przewidywania synoptyków że w lipcu będzie zimno,a słońce zagości dopiero w sierpniu. Nie sprawdziły się też plotki o brudnych plażach z powodu powodzi.Woda i plaże są
czyste co potwierdzają badania sanepidu. Turyści zaczęli szukać wolnych pokoi aby miło nad czystym morzem i w chłodzie spędzić czas . Krynica Morska ,słynny kurort i najmniejsze miasto w Polsce w swojej ofercie ma ok 50 tysięcy miejsc noclegowych,a dziennie odwiedza nas nawet sześćdziesiąt tysięcy turystów nie tylko krajowych. Często odwiedzają nas również rodacy pracujący np.w Irlandii ,Anglii,Niemczech.
Baza noclegowa co roku powiększa swoją liczbę i standard.Powstają nowe pensjonaty i hotele o wysokim standardzie.Są dostępne pokoje z klimatyzacją co w tym roku nie jest bez znaczenia.W takich pokojach można przyjemnie przeczekać największe upały,a poza tym nie dochodzi hałas z sąsiednich ulic.Nie ma też problemów z nocnymi owadami.W ostatnich latach na ul. Nowej powstało kilkanaście nowoczesnych pensjonatów skupiających w jednym miejscu ok 400 miejsc noclegowych.

Morze – wielki przyjaciel dzieci

Wakacje nad morzem to chyba najpopularniejsza forma wypoczynku. Morska woda, plaża, słońce, błękitne niebo, zamki z pisaku, zbieranie muszelek, lody na patyku, spacery brzegiem morza itd. … czego jeszcze do szczęścia potrzeba?

Oprócz niewątpliwego uroku i czaru, jaki posiada wypoczynek w nadmorskiej miejscowości, samo morze jest przebogate w dobroczynne właściwości. Szczególnie dobrze morze wpływa na zdrowie i rozwój najmłodszych. Jako mama, która wybrała się na nadmorskie wakacje już z 3-miesięcznym szkrabem gorąco polecam pobyt nad morzem, nawet z niemowlakami.

Morze – wielki przyjaciel dzieci

Zalet morze posiada wiele i aby w pełni je wykorzystać wystarczy przestrzegać paru reguł:

* W upalne, letnie dni zabierz dziecko nad morze tylko w godzinach porannych i późnym popołudniem.
* Pamiętaj o częstym smarowaniu delikatnej skóry dziecka kremem z wysokim filtrem.
* Główkę dziecka ochroń zakładając mu przewiewny bawełniany kapelusik lub czapkę z daszkiem.
* Kup dziecku dobre okularki przeciwsłoneczne.

A oto wszystkie dobroczynne właściwości morza – wielkiego przyjaciela dzieci:

* Nadmorskie powietrze jest przebogate w jod , szczególnie dużo jest go w godzinach porannych, a także w sole mineralne, wapń, fluor. Jod jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania tarczycy, a także jest niezastąpiony w profilaktyce chorób dróg oddechowych.
* Wdychanie nadmorskiego powietrza, szczególnie podczas spacerów brzegiem morza (gdy morze jest wzburzone staje się jeszcze bardziej drogocenne) to naturalna inhalacja dróg oddechowych. Morze szczególnie dobrze wpływa na dzieci skłonne do częstych przeziębień i chorób górnych dróg oddechowych właśnie. Dzięki nadmorskiemu powietrzu drogi oddechowe dzieci w naturalny sposób oczyszczają się i wzmacniają. Katar mija jak ręką odjął.
* Także woda morska to wielka sojuszniczka dzieci. Jest przebogata w sole mineralne (w jednym litrze wody morskiej jest: 10 g sodu, 19 g chloru, 1,3 g magnezu, a także śladowe ilości siarki, wapnia, potasu, azotu i fluoru), które dobroczynnie wpływają na skórę, kości i stawy.
* Ponadto woda morska relaksuje dzieci, sprawia, że chętniej uczą się pływania, uwielbiają w niej przebywać i bawić się. Spacery brzegiem morza, gdzie woda jest płytka, a grunt pokryty drobnymi kamyczkami i muszelkami to doskonały naturalny masaż dla stóp i natychmiastowa poprawa krążenia.
* Spacery po piasku poprawiają też kształt stóp, zwalczają dziecięce płaskostopie.
* Miękkość piasku zachęca dzieci do nauki chodzenia – każdy upadek kończy się przecież miękkim lądowaniem.
* Morze i słońce = dobry humor.
* Zabawy, ruch, dobre, czyste powietrze – to wszystko sprawia, że dzieciom zwiększa się apetyt, nawet przysłowiowy „Tadek – niejadek” wróci do domu pełniejszy i bardziej rumiany po wakacjach nad morzem.

Comments are closed.