Automaty do lodów

W związku z rozwojem rynku produkcji w kraju powstaje coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się składaniem automatów do lodów. Ponieważ wybór spośród oferowanych urządzeń staje się coraz większy, należy się zastanowić jakimi przesłankami należy się kierować podczas wyboru automatu do kręcenia lodów.

Istnieje wiele elementów, mających duże znaczenie podczas zakupu takiego urządzenia, jednak najczęściej dostrzegamy to dopiero podczas eksploatacji. Często bywa tak, że zbyt pochopna decyzja o zakupie automatu przysparza nam niepotrzebnych kosztów, których można było uniknąć poświęcając więcej uwagi podczas zakupu.

Nawet najlepsze maszyny do lodów mają czasem prawo do drobnych usterek. Ponieważ maszyny do lodów to przeważnie urządzenia o ponad przeciętnych gabarytach istotna jest odległość naszych lodziarni od najbliższego serwisu, w którym możemy naprawić usterki.

Ilość smaków kręconych lodów jest bardzo ważna. Im większa możliwość dostępnych kombinacji tym szersza będzie nasza oferta, a tym samym lepiej będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych klientów i trafimy do szerszej rzeszy amatorów lodów.

Niezwykle ważnym czynnikiem, szczególnie podczas długiej i intensywnej eksploatacji jest jakość wykonania takiej maszyny do lodów. Tworzywa zastosowane podczas produkcji automatu, powinny być najwyższej jakości. Złudne oszczędności wynikające z kupna stosunkowo tańszej, ale również wykonanej z niższej jakości materiałów maszyny, bardzo szybko mogą obrazić się w koszty. Nawet jeśli wszystkie naprawy zostaną przeprowadzone w okresie trwania gwarancji, to należy pamiętać o kosztach związanych z utratą klientów.

Comments are closed.