PRACA JAKO GRAFIK KOMPUTEROWY

Firmy szkoleniowe coraz częściej organizują darmowe kursy doszkalające grafików komputerowych. Warto spróbować się i zobaczyć na własnej skórze czy było naprawdę warto, przecież nie ponosimy żadnych kosztów. Kończąc szkolenia otrzymujemy certyfikaty, które warto wstawić w CV. Nie każdy na nie zwraca uwagę, ale gdzieś w podświadomości mają wpływ. Płatne szkolenia, które zasługują na dużą uwagę, zazwyczaj autoryzowane przez Adobe, są potwornie drogie.

Bierze się to stąd ponieważ nie studia czyni nas dobrymi, ale zmysł plastyczny i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu. Wykształcenie pomaga nam jedynie nabyć przydatną wiedzę. Ciężka praca czyni cuda i nie ma co się oszukiwać. To powiedzenie nie jest oklepane.

Aby zostać grafikiem komputerowym, trzeba przede wszystkim postawić sobie jedno istotne pytanie: Czy ja się do tego nadaję? Czy mam zmysł plastyczny i niewyczerpalną skarbnicę pomysłów? Jest to pytanie, które powinien sobie zadać każdy kto ma ambicje na bycie grafikiem.

Grafik komputerowy w obecnych czasach jest jednym z najpopularniejszych zawodów na rynku, który oferuje wiele nowych miejsc pracy. Panuje obecnie coraz większa konkurencja, zatem trzeba się dobrze wyszkolić i przygotować dokumenty. Jest to zawód dobrze opłacany, ale ze względu na konkurencję i topniejące oczekiwania kandydatów, firmy zaniżają stawki.

Jeśli czujesz, że się nadajesz to zabieraj się do ciężkiej pracy bo przed Tobą same zaległości. Przed Tobą wiele możliwości, a ja się postaram je kolejno zaprezentować. Książki nie są zalecanym źródłem wiedzy, są grube, nudne, mało praktyczne i szybko zniechęcają. Ponadto są drogie i szybko tracą ważność.

Zatem coraz ciężej jest dostać wymarzoną pracę. Pracodawca patrzy najbardziej na zebrane portfolio i doświadczenie zawodowe, a co ciekawe najmniej na wykształcenie. Wszystko wyszło z doświadczenia przez jakie przejść musieli właściciele firm. Każdy może wykształcić się na grafika, ale nie każdy ma do tego dar.

Comments are closed.