Najnowsze okulary 3d

Przeciętni Kowalscy już od zarania odbiorników telewizyjnych marzyli o tym aby emocje były podobne do tych w świecie rzeczywistym. W tym momencie jest to już wykonalne. Okulary 3d nie są nowością na rynku bo słynne już były w połowie dziewiętnastego wieku. Swój powrót przeżywały już po wielokroć między innymi poprzez kina IMAX. Aktualnie nastąpił całkowicie nietradycyjny czas okularów 3d. Są to okulary stosowane w domu. Te akcesoria są potrzebne w czasie monitorowania filmu czy programu trójwymiarowego jaki jest transmitowany poprzez specjalne telewizory. Do osiągnięcia odczucia głębi zależnie od źródła obrazu stosowane są okulary 3d pasywnego lub aktywnego typu. Oba warianty rozwiązań do 3d mają swoje dobre i złe strony jednak okularów typu aktywnego jest w tym momencie na rynku zdecydowanie więcej.

Pasywne okulary do 3d
pojawiły się w domach niezbyt dawno a to znaczy wtedy, kiedy zjawiły się pierwsze telewizory transmitujące spolaryzowane światło. Te akcesoria cechują się tym, że są lżejsze oraz tym, że ich koszt nie jest wysoki. Niemniej jednak ten rodzaj okularów ma swoje złe strony. Zazwyczaj wylicza się wśród nich niewystarczające filtrowanie objawiające się smużeniem jak również gorszą rozdzielczość.

Systemy 3d typu aktywnego zawładnęły rynkiem przede wszystkim skutkiem tego, że przytłaczająca większość telewizorów 3d jest zdatna do wysyłania obrazu, który właśnie one są w stanie zastąpić trójwymiarowym. Wobec tego, nie zważając na minusy do jakich przynależy dosyć duża wartość i pokaźny ciężar sprzętu, posiadały one monopol na rynku.

Zupełną nowością na rynku są odbiorniki telewizyjne nie wymagające okularów 3d do uzyskiwania wielowymiarowych wizji. Technika ta jest jednak w tej chwili dosyć kosztowna więc upłynie jeszcze niemało czasu zanim trójwymiar bez konieczności noszenia okularów będzie dostępny dla wszystkich..

Pożądane byłoby mimo to wspomnieć, iż już dziś 3d bez okularów jest stosowane w telewizorach które charakteryzują się niewielkimi ekranami. Okulary 3d przeszły długą drogę od najzwyklejszych filtrów do pozyskiwania głębi z rysunków anaglifowych do urządzeń umożliwiających spostrzeganie efektów specjalnych w w kinach najnowszej generacji. Wykreślenie malutkich niedociągnięć jest już kwestią czasu i wtedy najpewniej będą miały swoje miejsce w każdym domu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.