Matematyka nie jest zła

Matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Niestety już od szkoły podstawowej wielu z nas spotyka się z negatywnymi komentarzami dotyczącymi matematyki. Jest nam potrzebna, ale jej nie lubimy, bo jest niełatwa. Uczymy się jej przez całe życie. Od jakiegoś czasu możemy korzystać z coraz większej liczby sposobów jej nauczania, np. e-learningowo. Na dodatek młodzeż bardzo chętnie i często korzystają z metod nauki bazujących na nowoczesnych technologiach.

Obowiązkowa matura z matematyki jest już faktem. Do takiego egzaminu trzeba się dobrze przygotować. Bo matematyka do banalnych przedmiotów nie należy. Rynek oświatowy przychodzi tu z pomocą. Teraz uczniowie mają możliwość korzystania wielu różnorodnych metod nauki matematyki. Wśród nich są to metody e-learningowe. Jeszcze przenigdy nauka matematyki nie była aż tak prosta.

Tradycyjnie możemy sięgnąć po korepetycje. Niezastąpieni są też starsi kumple ze szkoły, którzy już studiują i chętnie “dorobią sobie” korepetycjami. Warto też zaczerpnąć od kolegów informacji, z czyich korepetycji korzystali przed maturą. Trzeba jednak pamiętać, że korepetycje u nauczyciela są kosztowniejsze, a u studentów bywają one różnej jakości. Nie da się tego ukryć. Przed uczniami staje trudny problem.

Niedawne zmiany dotyczące matury mówią jak istotna jest w szkolnictwie matematyka. Dziś każdy musi ją zdawać na maturze. Ale to nie wszystko. Matematyka i umiejętności, jakie nam daje są nam nieodzowne przez całe dalsze życie. W pracy, ale również prywatnym. Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku i bez niej byśmy mieli trudniejsze życie. Przykłady zastosowania matematyki można by mnożyć.

W myśl powiedzenia powstałego na potrzeby jednego z unijnych programów operacyjnych, dofinansowującego projekty dziedziny |nauczania miękkich kompetencji, człowiek to najlepsza inwestycja. Inwestycją w kapitał ludzki jest również poszukiwanie coraz bardziej efektywnych i innowacyjnych metod kształcenia np. matematyki z wykorzystaniem najnowszych technologii. Kapitał Ludzki to jeden z najpopularniejszych programów oferujących dotacje.

Comments are closed.