Czy prywatne przedszkola to wciąż intratny interes?

Dzień dobry! Przedszkole Pruszków

W tym artykule omówimy minusy i plusy założenia działalności związanej z punktem przedszkolnym.

 

Rzeczą niezwykle ważną jest to abyśmy zadali sobie pytanie. Czy lubimy to maluchy? Od tego często zależy nasz sukces. Drugą często przeważającą kwestią są finanse. Osoby, które nie znają zbyt dobrze temat mogą zdecydowanie przeliczyć się w finansach. Musimy znaleźć jakiś budynek wybierając go w taki sposób, aby najłatwiej przekształcić w nadający się pod przedszkole.
Więc kwestią podstawową jest dobry biznes plan. Jeśli nie posiadamy większego doświadczenia lepiej zlecić go firmie. Gdy plan biznesowy będzie już przygotowany, musimy pomyśleć jeszcze o funduszach w zapasie, ponieważ placówka nie zacznie od razu na siebie zarabiać.
Dobrze jest mieć w zapasie przynajmniej pieniądze, które pozwolą utrzymać się przez najbliższe pół roku.

 

Zakładam, że osoby, które zakładają przedszkola najczęściej mają wykształcenie pedagogiczne. W przypadku gdy otwieramy przedszkole i nie mamy takiego wykształcenia należy zatrudnić osobę z wykształceniem na dyrektora przedszkola – to jest niestety jeden z wymogów stawianych przed właścicielami przedszkoli.

 

Kolejnym trudnym zadaniem jest uporanie się z urzędami i instytucjami takimi jak chociażby sanepid aby uzyskać potrzebne zezwolenia.
Gdy i ten etap pokonamy pozostaje nam walka na konkurencyjnym rynku, reklama, reklama i jeszcze raz reklama.

 

Życzę wszystkim powodzenia w Biznesie! Zobacz także Przedszkole Pruszków

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.