Wczasy nad Morzem

Dzwonię do Pana w nietypowej sprawie,czy są jeszcze wolne pokoje ?
Gorące ,od dawna nie spotykane lato,upały ponad 35 stopni.Piasek parzący w stopy.Nie sprawdziły się czarne przewidywania synoptyków że w lipcu będzie zimno,a słońce zagości dopiero w sierpniu. Nie sprawdziły się też plotki o brudnych plażach z powodu powodzi.Woda i plaże są
czyste co potwierdzają badania sanepidu. Turyści zaczęli szukać wolnych pokoi aby miło nad czystym morzem i w chłodzie spędzić czas . Krynica Morska ,słynny kurort i najmniejsze miasto w Polsce w swojej ofercie ma ok 50 tysięcy miejsc noclegowych,a dziennie odwiedza nas nawet sześćdziesiąt tysięcy turystów nie tylko krajowych. Często odwiedzają nas również rodacy pracujący np.w Irlandii ,Anglii,Niemczech.
Baza noclegowa co roku powiększa swoją liczbę i standard.Powstają nowe pensjonaty i hotele o wysokim standardzie.Są dostępne pokoje z klimatyzacją co w tym roku nie jest bez znaczenia.W takich pokojach można przyjemnie przeczekać największe upały,a poza tym nie dochodzi hałas z sąsiednich ulic.Nie ma też problemów z nocnymi owadami.W ostatnich latach na ul. Nowej powstało kilkanaście nowoczesnych pensjonatów skupiających w jednym miejscu ok 400 miejsc noclegowych.

SPRAWDŹ W INTERNECIE, GDZIE LEKARZE PROPONUJĄ WYJEŻDŻAĆ ALERGIKOM.

Generalnie panuje przekonanie, że każda zmiana klimatu jest dla chorego wskazana. Z wielu powodów między innymi, zmiany otoczenia, warunków mieszkaniowych, sposobu żywienia, wody, powietrza , a przede wszystkim własnego samopoczucia związanego z nowymi kontaktami, ludźmi i innym , niż codzienny stylem życia.

Często lekarze zalecają mieszkańcom południowej Polski, wyjazd nad morze i odwrotnie. I bardzo dobrze, okazuje się jednak w wielu przypadkach, że chorzy w nowym klimacie i warunkach pobytu wcale nie czują się lepiej, a wielokrotnie gorzej.

Co wybrać? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze miejsca wypoczynku?

Te dylematy z pewnością mają rodzice dzieci, którzy sami decydują gdzie pojadą, na jak długo oraz mogący wybrać odpowiednią formę i miejsce wypoczynku (pobyt stały w hotelu, pensjonacie, wycieczka samochodowa, podróż samolotem, wędrówka piesza, pobyt pod namiotem lub sezonowym domku letniskowym, pobyt u rodziny na wsi).

Nie mają natomiast Ci, którzy korzystają z ogólnie dostępnych skierowań na pobyty sanatoryjne. Lekarz wypisując wniosek sugeruje miejsce pobytu, ale to, czy chory pojedzie właśnie tam, zależy zawsze od ilości wolnych miejsc, a i okres pobytu bywa różny. Nie spotkałam się z przypadkiem, aby akceptujący wniosek brał po uwagę zewnętrzne czynniki będące przyczyną schorzenia ( np. okres pylenia roślin, rozwoju zarodników grzybów pleśniowych, czy roztoczy kurzu domowego) chociaż coraz częściej i to jest pocieszające dzieci na dietach eliminacyjnych mają możliwość przebywania w sanatoriach prowadzących tego typu kuchnie.

Również źle tolerują proste, a przez niektórych określane jako „prymitywne’ warunki odpoczynku np. namioty, budy campingowe, leśne chatki w myśl “zasady im więcej natury, tym lepiej”.

Właściwie dla pyłowców najlepszy będzie w okresie największego pylenia roślin (wiosna , lato), wyjazd nad morze. Chorzy na atopowe zapalenie skóry lepiej czują się w klimacie nadmorskim na otwartej przestrzeni i przy możliwości korzystania z kąpieli słonecznych i morskich.

Krynica Morska działki– niesamowite miejsce dla alergików.

Osoby cierpiące na alergie szczególnie związanych z pyleniem drzew i traw,znajdą w Krynicy Morskiej znakomite warunki i rewelacyjnie czyste powietrze. Znam osoby które w dniach większego pylenia nie mogą sobie poradzić ze łzawieniem i spuchniętymi oczami pomimo zażywania przepisanych leków. A wystarczy że przyjadą do Krynicy Morskiej i po kilku godzinach opuchlizna i łzawienie całkowicie ustępują. Jedna z turystek z Białegostoku na co dzień uzależniona od zażywania lekarstw na alergią po przyjeździe do Krynicy przez cały tydzień pobytu nie brała absolutnie żadnych lekarstw i czuła się bardzo dobrze. Był to ich pierwszy przyjazd do Krynicy Morskiej i na pewno nie ostatni.

Przyczyną tego może być między innymi położenie Krynicy Morskiej na końcu Mierzei
Wiślanej. W tym miejscu Mierzeja ma ok. 800m. szerokości, z obu stron otoczona masami wód Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Przeważają tu lasy iglaste, a ewentualne pyłki są zwiewane przez wiatry nad wodę i tam toną w wodzie. Poza tym nie ma tu żadnego przemysłu który zanieczyszcza atmosferę. Jeżeli masz problemy z alergią tego rodzaju przyjedz do Krynicy w momencie największego nasilenia objawów i sam sprawdź.

Jod obecny w powietrzu jest zbawienny dla osób chorych na gardło.Jodu jest najwięcej po burzach a więc na wiosnę i jesienią.Bardzo często lekarze ordynują chorym na gardło wyjazd do Krynicy. Krynica Morska nie na darmo od stuleci nosiła status uzdrowiska. Od stuleci przyjeżdżali tu możni z całej europy.Zmieniły się czasy i teraz na taki luksus stać każdego ,Ciebie też. Okazuje się ze natura jest najlepszym lekarstwem. Wystarczy kilku, kilkunastodniowy pobyt bez zażywania lekarstw aby dać organizmowi czas na odtrucie i oczyszczenie organizmu. Może się zdążyć że osoby z wieczną alergią zechcą tu zamieszkać, lub będą odwiedzać na dłużej Krynicę.

KRYNICA MORSKA DZIAŁKI

Działki nad morzem w Krynicy Morskiej to nie zapomniane chwile które będziesz wspominać po wielokroć. Nie zapomniane widoki i krajobrazy i możliwość spacerów po zamarzniętym Zalewie Wiślanym . Tylko w Krynicy Morskiej możesz trafić na takie atrakcje. Przy dużych i długo trwających mrozach Zalew Wiślany zamarza na całej powierzchni ośmiu kilometrów aż do Fromborka czy Tolkmicka.

Możesz wybrać się na ośmiokilometrowy spacer po zamarzniętych wodach. Nigdzie indziej nie będziesz miał takich możliwości i takich atrakcji. Mniej odważne dziewczyny przy trzaskającym lodzie będą piszczeć jak na koncertach. Zdarza się że po zamarzniętym zalewie bardziej odważni kierowcy jeżdżą samochodami. Kiedyś ciężarówkami z Fromborka do Krynicy Morskiej wozili węgiel. Zawsze to bliżej niż z Elbląga.

Oczywiście najpiękniejszym widokiem i przygodą są bojery. Osiem kilometrów szerokości i ponad trzydzieści długości równego jak stół lodu daje nie skończenie wiele możliwości. Jest to największy w Polsce tak duży akwen dający takie możliwości. Specyfika tego miejsca to to że zalew ma ok. dwóch metrów głębokości i przy dużych i długo trwałych mrozach zamarza do dna.

Widok z okien niektórych pensjonatów na zalew to niezapomniane chwile i piękne tematy do zdjęć. Wjeżdżając drogą do Krynicy Morskiej zobaczysz drzewa jak kwiaty. Szron i mroź zwisający z drzew ,takich rzeźb nie zobaczysz w mieście. Poza tym są to rzeźby nie powtarzalne,jednorazowe. Krynica Morska zaprasza na sylwestra do pensjonatów w Krynicy Morskiej nad Morzem Bałtyckim. Zima w Krynicy Morskiej jest przepiękna.

Docelowo będzie tu centrum noclegowo-hotelowe o ok.tysiącu miejsc noclegowych,restauracji i kawiarni. Ul. Nowa zlokalizowana jest w centrum Krynicy Morskiej .Z stąd wszędzie blisko ,do portu jachtowego i Zalewu Wiślanego 200 m,do morza ,Zatoki Gdańskiej i plaży 600 m.Przy molo zawsze organizowane są ciekawe rozrywki,karuzele a z portu odpływają statki do Fromborka oraz rejsy po Zalewie Wiślanym . Z naszych pensjonatów klienci zawsze wyjeżdżają zadowoleni i wracają do nas nawet po kilkanaście razy w ciągu kilku lat. Liczne smażalnie ryb (również z Bałtyku) gwarantują zdrową konkurencje i smaczne posiłki.Turyści często kupują ryby np. wędzone i zabierają do domu.Można też łowić ryby samemu lub kupić u rybaków.Jeżeli chcesz wypocząć i nabrać sił do dalszej pracy, to KRYNICA MORSKA i WILLA JOKER jest najlepszym pomysłem.

Comments are closed.