Strona www – od czego zacząć

– Czy dasz sobie rade .
Ile masz czasu i pieniędzy. Możesz zlecić stworzenie strony www, lub próbować za darmo. Istnieje jednak pułapka darmowych i tanich usług (chociażby hostingowych). Nie mówi się o tym otwarcie jednak w przypadku wzrostu zainteresowania Twoją stroną www i konieczności zwiększenia mocy serwerów przenosiny mogą być bardzo kosztowe gdyż darmowe usługi często zarabiają właśnie w takich momentach duże pieniące.

– Zbadaj konkurencje .
Zorientuj się czy nie porywasz się z motyką na słońce . Poświęcanie czasu i pieniędzy w dziedzinę zajętą przez ogromne firmy nie ma większego sensu (np. kolejny serwis aukcyjny nie pobije ugruntowanego monopolisty). Nie otwieraj holdingu zajmującej się produkcją luksusowych aut mając kilkaset wolnych złotych w kieszeni, bo pewnie Ci się nie uda. Chociaż oczywiście jeśli chcesz to próbuj. Profesjonalnie zaprojektowania strona www może pomoże znaleźć sponsorów .

– Rozwiązania darmowe czy autorskie (a jeśli to jakie).
Problem przede wszystkim opiera się o koszty inwestycji. Użycie darmowego systemu zarządzania treściom (typu Joomla,SimpleCSM itd.) jest tańsze. [http://www.e-poka.com/strony-serwisy-www.php]Rozwiązania autorskie[/link] mają jeden, niezmiernie ważny plus. Jeśli zostały stworzone przez poważną agencję są profesjonalnie wspierane i mogą być bardzo poważnie dostosowywane pod konkretne potrzeby klienta. Warto zwrócić uwagę, że darmowe rozwiązania działają mało optymalnie.

– Jaki adres mojej strony? .
Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Adres najlepiej niech się kojarzy z Twoją działalnością i nie zawierał niestandardowych znaczków czy nieintuicyjnej składni. Ilość zajętych domen jest tak wielka, że najprostszej nie sposób uzyskać.

– Pomyśl na swój biznes w internecie .
Jeśli już wiesz jaka i o czym ma być Twoja strona www przejdź niżej . Bardzo istotne jest określenie co strona ma sobą nieść – jaki przekaz, funkcję, co ma wspierać i jak ma być odbierana. Zdefiniowanie jej celów oraz wszystkich zagrożeń , takich jak konkurencja, wydatki , niepopularność itd. pomoże przygotować Ci się na problemy.

Comments are closed.