Pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Triumfy święcą ostatnio książki na temat tajemnic Watykanu. Odpowiedzi, czy istnieje Piąta Ewangelia, szukają nawet ci niewierzący. Ludzie masowo wyruszają na pielgrzymki oraz wyjazdy do miejsc świętych, aby na własnej skórze poczuć element boskości. Niektórzy nawet wierzą, że w podziemiach Watykanu ukryte są nieznane relikwie świętych.

Pielgrzymki zagraniczne te po Europie czy po świecie (wielu wiernych odwiedza święte miejsca w Meksyku czy Etiopii) stają się coraz bardziej dostępne. Jeszcze do niedawna taka podróż dla pielgrzyma była nie lada wyzwaniem. Teraz dzięki pielgrzymkowym biurom podróży mogą łatwo zorganizować sobie wyjazd np. szlakami misjonarzy. Okazuje się, że wierni coraz częściej organizują się w grupy i wyruszają w podróż. Nie straszne są im egzotyczne, dalekie miejsca na krańcach świata.

Zawsze niezwykle popularne były podróże do sanktuariów Maryjnych. Kult Matki Boskiej jest niezwykle silny w religii katolickiej. Pielgrzymowanie nie ma w tym przypadku charakteru obowiązkowego dla każdego wiernego, choć jest pożądane i pochwalane przez Kościół. Pielgrzymi podróżują też często szlakiem świętych.

Pielgrzymujemy z pobudek religijnych. To fakt niezaprzeczalny, ale dlaczego nie połączyć duchowych przeżyć z ciekawą przygodą? Jest tyle wspaniałych miejsc z bogatą historią a jednocześnie są pomnikami religii. Jerozolima to szczególne miejsce do którego przybywają pielgrzymi z całego świata i mają okazję zobaczyć uświęconą krainę.

Jeśli nigdy nie myślałeś o pielgrzymce do Ziemi Świętej powinieneś zajrzeć na stronę pielgrzymki.konsorcjum.com.pl Szeroka oferta biur pielgrzymkowych oferuje wyjazdy religijne do miejsc świętych w Europie i na świecie. Księża propagują pielgrzymki zagraniczne w swoich parafiach. Namawiają wiernych na dalekie wyprawy do świętych miejsc i aktywnie uczestniczą jako przewodnicy podczas wycieczek np. do Jerozolimy czy Fatimy.

Comments are closed.