lampy led, induction

Moc oraz rodzaj oświetlenia dla roślin dobieramy pod daną roślinę oraz powierzchnię skupmy się na roślinach światłolubnych np. konopiach są bardzo wymagające pod tym względem wobec czego sprzęt musi być wysokiej jakości. Lampy HPS, stara technologia ale w dalszym ciągu na topie ze względu na niską cenę jednakże każda lampa HPS pobiera duże ilości prądu. Dobry rozwiązaniem na początek są świetlówki kompaktowe które można kupić w GrowShop. Niska emisja ciepła i wysoka skuteczność świetlna. Kolejnym dobrym i o wiele skuteczniejszym wyborem są lampy LED, mają zbilansowane spektrum świetlne idealne do rozwoju roślin zarówno w fazie wegetacyjnej jak i kwitnienia.

Doświetlanie roślin w warunkach domowych – wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż się wydaje. Generalnie wystarczy ziemia, woda oraz źródło światła o którym teraz trochę napiszę tak jak i o metodach uprawy czy doboru prawidłowego sprzętu.

Mamy jeszcze lampy energooszczędne rurowe lub indukcyjne – te ostatnie to nowość na rynku w USA są coraz bardziej popularne niemal całkowicie w domowych ogródkach wyparły światło tradycyjne HPS czy MH. Są to droższe systemy ale również o zbilansowanym spektrum światło jest wiele growlog które dowodzą tego iż światło chociaż o mniejszej mocy i ilości lumen potrafi wywołać szybsze kwitnienie i bardziej obfite aniżeli lampa HPS.

Na rynku są dostępne Grow Shop sklepledy.pl]plasma lamp sulphlur[/link]
technologia HI-END wysoka skuteczność świetlna niski pobór prądu ogromna wydajność z 1 metra kwadratowego można uzyskać nawet 1000g plonu. W Polsce tylko jeden GrowShop oferuje tą technologię niestety dosyć kosztuje ale podobno chętnych nie brakuje. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w Polsce coraz więcej jest podobnych sklepów z akcesoriami i sprzętem do uprawy czy nawet samych banków nasion to wróży rychłym zmianom w prawie Polskim już teraz są ogromne postępy także jeśli lubisz uprawiać teraz jeszcze zakazaną roślinę warto już rozejrzeć się na rynku jak to zrobić i co będzie potrzebne.

Najrozsądniejszym wyborem dla growerów indoorowych są GrowShop HPS ledyp://www.ufoledy.pl]Grow Shop ledy[/link]p://www.ufoledy.pl]lampy led, ledy, led ufo[/link] lub indukcyjne niewielka emisja ciepła łatwo można opanować temperaturę, dzięki czemu nie wiele wydasz na samo chłodzenie czy też nawet jeśli są potrzebne filtry węglowe mogą być mniejszej przepustowości.

Comments are closed.