Do czego służy wordpress

Polski WordPress jako platforma komunikacyjna jest wciąż rozwijany i ulepszany.
Poza tym modyfikacje obejmują pełne wsparcie dla standardu Atom 1.0 oraz informacje o dostępności zaktualizowanych wtyczek. Wersja 2.5 to modyfikacja panelu administracyjnego oraz dalsze optymalizowanie aplikacji, zaś wersja 2.6 ma możliwość zapisu różnych wersji artykułów.

Może wyglądać zależnie od schematu. Wystarczy stworzyć nową templatkę. W Internecie jest ich mnóstwo. Wystarczy znać xhtml i css oraz odrobinę angielskiego, by poczytać w dokumentacji, co, gdzie trzeba wgrać.

Instalując stronę warto rzucić okiem na szablony wordpress. Odwiedzający mogą skomentować każdy Twój artykuł. Jest możliwa dyskusja z innymi poprzez swojego bloga i informowanie ich o tym za pomocą trackback, wymienianie się ze znajomymi linkami.

W wersji 2.7 ponownie ulepszono panel administracyjny, tym razem we współpracy z dziesiątkami tysięcy użytkowników wersji testowej i po wysłuchaniu uwag grupy użytkowników skupionej wokół WordPressa. W wersji 2.8 wprowadzono dużo poprawek w kodzie.

W wersji 3.0 połączono dwie linie rozwojowe (WordPress oraz WPMU) w jedną, rezygnując w ten sposób z podzielenia na wersję standardową i platformę blogową. Dodatkowo w wersji 3.0 jako nowy standardowy temat wprowadzono szablon wordpress “Twenty Ten” zastępując znany od wersji 1.5 niebieski motyw graficzny “Kubrick”.

WordPress daje możliwość tworzenia strony w kilka osób. Nie ma to jak blog koedukacyjny. Ale WordPress to nie tylko blog. Przy odrobinie wprawy można z WP stworzyć solidny serwis. Wystarczą schematy wordpress.

Instalacja WordPress’a jest banalnie prosta i trwa zaledwie pięć minut. Jedyne wymagania to serwer, który posiada PHP w wersji 4,3 lub wyższy oraz MySQL w wersji 4,0 lub wyższy.
Zarządzanie stroną jest intuicyjne i bardzo łatwe. Obsługa przypomina pracę w Microsoft Word.

WordPress jest programem Open Source co oznacza, że nad jego rozwojem elementami pracuje setki osób. Jednak największą zaletą tej platformy jest to, że jest ona kompletnie bezpłatna i można jej używać zarówno do prywatnych celów jak i komercyjnych przedsięwzięć. W sieci dostępne są różne szablony wordpress.

Comments are closed.