Czy zakwaszenie organizmu jest groźne?

Gdy organizm ludzki jest niebezpiecznie zakwaszony i widać pierwsze objawy chorób (podagra, kamica nerkowa, łuszczyca choroby krążenia), konieczne jest regularne i cierpliwe działanie. Bazą jest czysta woda o odczynie zasadowym. Konieczne są wobec tego odpowiednie filtry do wody. Następnie konieczne jest jak najszybsze usunięcie z jadłospisu wszystkich produktów wysoko zakwaszających oraz przynajmniej godzinny spacer na świeżym powietrzu.

Co prawda nasze ciało posiada cały szereg rozmaitych rezerw, w tym przede wszystkim tych, chroniących przed naruszeniem równowagi kwasowo zasadowej, jednak coraz częściej dochodzi do przekroczenia bezpiecznego poziomu, czyli zwyczajnie do zbyt częstego nadużywania czynników wywołujących zaburzenie tej równowagi. Sytuacja taka bierze się stąd, że środowisko życia ulega bardzo szybkim przemianom. Poszczególne zmiany nie są być może bardzo groźne, jednak gdy mamy do czynienia z większą ilością takich czynników organizm przestaje sobie radzić.

Zakwaszenie organizmu zwiększa gęstość krwi, wywołuje zmniejszenie ilości wapnia, zanieczyszczenie komórek i tkanek śmieciami kwasowymi. I to jest powód rozwoju większości chorób z jakimi w obecnych czasach mamy do czynienia. Większość z nich powoduje nieodwracalne następstwa. Dlatego tak ważne jest profilaktyczne działanie i wykluczanie ze swojego środowiska czynników powodujących zakwaszenie.

Jest parę czynników wywołujących nadmierne zakwaszenie organizmu. Na liście z pewnością jest niewłaściwa dieta. Zakwaszenie organizmu może być spowodowane również piciem zbyt małej ilości wody, intensywnym wysiłkiem ruchowym, albo brakiem aktywności oraz stresem. Kolejnymi istotnymi [przyczynami są zbyt duża ilość pewnych leków, a także alkoholu, i innych używek. Zbytnie zakwaszenie organizmu może wywołać także długotrwała gorączka i choroby nerek.

Jest duża grupa groźnych chorób spowodowanych zbytnim zakwaszeniem organizmu. Do najgorszych należą niestety cukrzyca, choroby nerek, podagra, choroby układu krążenia, migrena, łuszczyca, osteoporoza i w ostateczności nowotwór.

Comments are closed.