Baterie umywalkowe

Nowoczesne baterie łazienkowe mają wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest funkcja oszczędzania wody (ograniczania natężenia strumienia wody i temperatury) oraz ochrony przed poparzeniem. Na oszczędność wody umożliwiają nam także baterie bezdotykowe. Wypływ wody jest uruchamiany w momencie włożenia rąk pod wylewkę. Baterie taka jest wyposażona w specjalny czujnik podczerwieni i reaguje na ciepło rąk. Do wszystkich urządzeń sanitarnych można kupić modele baterii utrzymane w jednolitej stylistyce. W skład serii wchodzą zwykle:

Najczęściej baterie łazienkowe mają jeden uchwyt do regulowania zarówno natężenia strumienia, jak i temperatury wypływającej z nich wody. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż przy bateriach dwuuchwytowych, w których strumień wody zimnej i ciepłej reguluje się za pomocą dwóch osobnych kurków.Współczesne baterie umywalkowe i bidetowe to w zdecydowanej większości baterie sztorcowe.

Współczesne baterie umywalkowe i bidetowe to w zdecydowanej większości baterie stojące (tak zwane sztorcowe). Baterie takie montuje się bezpośrednio w chcący do tego celu przystosowanej ceramice łazienkowej.Np w umywalce lub wannie.

Z kolei baterie wannowe, wannowo-prysznicowe i prysznicowe to zazwyczaj baterie ścienne.  W handlu dostępne są także ekskluzywne i bardzo drogie baterie trzy-, cztero- i pięciootworowe, które montuje na obrzeżu wanny. Mają one pokrętła do regulacji ciepłej i zimnej wody, osobno wylewkę oraz rączkę prysznicową i przełącznik. Jeśli nie chcemy tradycyjnej baterii ściennej, to przy wannie lub kabinie prysznicowej możemy zainstalować baterie podtynkowe.

Widoczna jest wtedy tylko płytka montażowa z uchwytem lub pokrętłem do regulowania strumienia wody oraz wylewka i przełącznik, natomiast cała reszta armatury ukryta jest w ścianie (w przypadku kabiny prysznicowej w suficie). W kabinie, zamiast tradycyjnej baterii, można też zamontować panel prysznicowy z dyszami, słuchawkami prysznicowymi, pokrętłami do regulowania temperatury i strumienia wody oraz z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak na przykład wylewka bidetowa.

Inne ciekawe baterie łazienkowe to baterie termostatyczne. Zapewniają one oszczędność, bezpieczeństwo i komfort korzystania z ciepłej wody. Niezależnie od wahań temperatury wody w instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej, zawsze wypływa z nich woda o takiej temperaturze, jaką ustawiliśmy. Najwięcej na rynku jest baterii termostatycznych natryskowych, ponieważ właśnie pod prysznicem najbardziej nieprzyjemne są dla nas gwałtowne zmiany temperatury wody.

Comments are closed.