Zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe są członkami rodziny, wielu ludzi je traktuje na równi z członkami rodziny jest to ujęcie niesłychanie poprawne. Nabywając dowolne zwierze do naszego lokalu mieszkalnego azali lokalu mieszkalnego wola ta musi istnieć poprawnie przemyślana, niepodobna się kierować jedynie namową czereda azali przyjaciół. Pierwszym ważnym pytaniem dotyczącym wyboru zwierzęcia to azali stworzymy mu odpowiednie uwarunkowania do życia. Przykładowozie psa opiszę jak o niego poprawnie interesować się oraz gdy go wyedukować żeby był zdyscyplinowany i nie broił w trakcie mojej nieobecności w lokalu.

asortyment rasy bywa nader znaczący, powinno się przeznaczyć kilkanaście minut na sprecyzowanie naszych oczekiwań co do rasy. Umożliwi to nam na odpowiednie wybranie psa z odpowiednimi cechami. Przyciągający exemplum jeśli nie możemy zapewnić psu mnóstwo ruchu to nie powinieneś kwalifikować się na takie rasy husky natomiast chart. Takim psom nie zapewnimy odpowiednich warunków życie, taki pies będzie niszczył nam lokal mieszkalny, będzie wyładowywał własną energię na domownikach. 

Jeżeli wybrałeś już rasę natomiast wiesz że sprostasz wymaganiom rasy to musisz się jeszcze podjąć decyzję azali wyselekcjonować psa czy sukę. Suczki są łatwiejsze w wychowaniu i z większym natężeniem przywiązują się do posiadacza. Jednym mankamentem jest to że sunia ma dwa razy do roku cieczkę, w tym okresie należy przeznaczyć priorytetową opiekę suczkę by nie doszło do niechcianego kontaktu z samcem. By posiadać opanowanie z cieczkami obok suki należy ją wysterylizować.
Samczyk przejawia zacięcie dominacji , a ponadto jest usposobiony do nieposłuszeństwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.