Porady: odzież niemowlęca

Rodzice oczekujący na narodziny pierwszego dziecka mają nie lada wyzwanie do podjęcia – mianowicie między innymi zapoznanie się z całą, skomplikowaną i bardzo rozbudowaną terminologią dotyczącą niemowląt i małych dzieci. W pierwszej kolejności pojawia się chociażby określenie „wyprawka niemowlęca”, a co za tym idzie cała masa „dziwnych” typów odzieży. Aby pomóc w odnalezieniu się w tematyce, stworzona została witryna internetowa ułatwiająca młodym rodzicom – obecnym i przyszłym – zrozumienie podstawowych pojęć związanych z garderobą dziecięcą. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, jak wyglądają poszczególne ubranka niemowlęce i jakie mogą mieć praktyczne zastosowania.

Poradnik połączony jest ze sklepem www, w którym odnajdziecie Państwo odzież niemowlęcą dla swojego dziecka. Sklep posiada również wyprawki dla noworodka – wcześniaka, ubranka do chrztu, akcesoria niemowlęce, zabawki, a także zabezpieczenia i akcesoria dla mam.

Poniżej prezentujemy krótkie wyjaśnienia, co kryje się pod poszczególnymi nazwami z kategorii odzież niemowlęca.

Koszulka – Najczęściej koszulki używane są jako podkoszulki pod właściwą odzież – jak sweterek czy bluzkę. Te koszulki z grubszej bawełny i kolorowe są też chętnie wykorzystywane jako zastępstwo dla kaftaników – do śpioszków. Koszulki są najczęściej wiązane lub zapinane na jeden, dwa zatrzaski na boczku lub na ramionach.

Pajac – To połączenie śpiochów i kaftanika w jednym. Najczęściej jest całkowicie rozpinane – włącznie z nogawkami. Idealnym zastosowaniem pajaca jest spanie nocne – jako piżamki – maluszkowi jest wygodnie, nóżki się nie wietrzą, nie trzeba zakładać skarpetek, które mogą uciskać nóżki.

Śpiochy – To połączenie spodenek ze skarpetkami i ogrodniczkami. Idealne jako samodzielne ubranko, ale także jako odzież pod dres, spodenki itp. w chłodniejsze dni.

Rampers – To można powiedzieć inna wersja body – zamiast majteczek występuje coś w rodzaju krótkich spodenek. Rampersy są idealne na upały – ubranko jest przewiewne, zazwyczaj całe rozpinane w kroczku, co ułatwia przewijanie.

Kaftanik – To niemal to samo co koszulka, z tym, że najczęściej stanowi oddzielne ubranko – bluzeczkę i jest rozpinany na całej długości – najczęściej na napy, czasem na guziczki.

Comments are closed.